Blog

iPhone’da Rahatsız Etme Modunda Yinelenen Aramalar Nedir? Ne İşe Yarar?

iPhone son zamanlarda çoğu kişinin ilgiyle son modellerini takip ettiği, kullanmaktan memnun olduğu ve özelliklerinin gelişmiş olması sebebiyle tercih ettiği bir telefon olarak görülmektedir. Belirli aralıklarla yeni modelleri ve sürümleri çıkması nedeniyle koleksiyon severlerin hırsı haline gelmektedir. iPhone’un en belirgin ve kullanılan özelliklerinden biri de rahatsız etme modudur. Öğrenciler ders çalışırken, çalışanlar iş anında veya yemek yerken, uyurken rahatsız edilmek istenmediğinde kişiler bu modu aktif edebilir. Kullanıldığında yararlı olacak bir moddur. Genelde kişilerin bu özellikle ilgili merak ettiği belli başlı durumlar olmaktadır. iPhone’da rahatsız etme modunda yinelenen aramalar nedir? Ne işe yarar gibi pek çok soru kişilerin aklını kurcalamaktadır.

Rahatsız Etme Modunu Kullanırken Yinelenen Aramalar Neyi Anlatır?

Rahatsız etme moduna geçiş yapmak isteyen kişiler iki türlü bu işlemi gerçekleştirebilir. İlk olarak ayarlara girilerek rahatsız etme modu aktif hale getirilir. İkinci şekilde de denetim merkezi açılarak ay simgesine dokunulur. iPhone’da rahatsız etme modunda yinelenen aramalar nedir? Ne işe yarar sorusunda dikkat edilecek ilk nokta yinelenen aramaların ne anlama geldiğidir. Kişiye bu mod aktif edildiğinde gelen bildirimler ve aramalar belli edilmez ancak eğer aynı kişi üç dakika içinde ikinci kez ararsa bu durum kişiye bildirilir. Acil olma ihtimaliyle kişi haberdar edilir.

Rahatsız Etme Modu Aktif Olduğunda Neyi Anlatır?

iPhone’da rahatsız etme modunda yinelenen aramalar nedir? Ne işe yarar gibi sorular bu özelliği aktif şekilde kullanan kişilerin merak ettikleridir. Rahatsız etme modunda tamamen sessiz kısımı tercih etmek mümkündür. Ya da belirli kişilerin aramasına izin verilir. Ancak tamamen sessizse ve arama bildirimi geliyorsa ya da aramasına izin verilmeyen kişinin arama bildirimi oluşturuluyorsa bunun sebebi üç dakika içerisinde iki defa aramasıdır.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemize devam etmek için reklam engelleyiciyi kaldırınız.