Blog

iPhone’umu Bul Kapatma ve Açma Nasıl Yapılır?

Eğer Apple markasına ait bir cihazınız varsa iPhone’umu bul uygulamasından haberdarsınızdır. iPhone’umu bul uygulaması Apple marka cihazların kaybolması halinde bulunabilmesi için geliştirilmiş bir uygulamadır. Eğer iPhone’umu bul uygulaması hakkında kafanızda soru işaretleri varsa iPhone’umu bul kapatma ve açma konusunda kafanızda soru işareti varsa bu yazı tam size göre

iPhone’umu Bul Nedir?

Apple marka cihazlarda bulunan iPhone‘umu bul özelliği iCloud aracılığı ile sadece iPhone’unuzu değil MacBook, iPad, iPod Touch, Apple Watch ve AirPod gibi diğer Apple cihazlarınızı da bulmanıza yardımcı olur. Bahsi geçen cihazlarınızdan herhangi birisinin çalınması durumunda iPhone’umu bul özelliğini kullanarak cihazlarınızı bulabilir ya da cihazınızda bulunan bilgilerinizi korumak ve cihazlarınızın başka kişilere satılmasını engellemek adına önlemler alabilirsiniz.

Bu özellikten faydalanmak için iPhone’unuzun Ayarlar sayfasından en üstte bulunan kendi isminizin yazılı olduğu seçeneğe tıklamanız ve açılacak menüden iCloud menüsüne girmeniz gerekmekte. Sahip olduğunuz cihazınızın yazılımının güncel olup olmadığını Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme sayfasına bakıp kontrol edebilirsiniz. iCloud menüsüne girdikten sonra biraz aşağıda bulunan iPhone’umu Bul uygulamasıyla alakalı olan kısmı göreceksiniz.

Bu kısımda iPhone’umu bul seçeneğini “açık” duruma getirerek uygulamayı faal duruma getirebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak Son Konumu Gönder seçeneğini de açarak telefonunuzun şarjı bitmeden evvel telefonunuz kapanmadan otomatik olarak son konumu Apple’a gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede iPhone cihazınız şarjı bitik bir şekilde kaybolur ise cihazınızı bulmanız kolaylaşacaktır. iPhone’umu bul özelliğini kapatmak için ise aynı adımları takip edip ulaştığınız sayfada özelliği kapalı duruma getirmeniz yeterlidir.

iPhone’umu Bul Nasıl Kullanılır?

Apple marka cihazlarınızın kaybolması ya da çalınması durumunda Apple, size iPhone’umu Bul özelliğini kullanarak cihazlarınızı koruma ve bulma adına yapabileceğiniz eylemler sunmaktadır. Eğer bir Apple cihazınız kaybolmuş ancak iPhone’umu Bul özelliği açık değilse internete bağlı herhangi bir cihaz üzerinden iCloud’a girebilir ve açılan menüde iPhone’umu bul özelliği aktifleştirebilirsiniz.

iPhone’umu Bul Kullanıcısına Ne Tür Eylem İmkanları Tanır?

iPhone’umu Bul uygulaması kullanıcısına üç tane eylem imkanı tanımaktadır. Bunlardan ilki konum görüntülemedir. Buradan Apple cihazınızın son konumunu görüntüleyebilirsiniz. İkinci eylem ise Ses Çal özelliğidir. Bu özellik sayesinde Apple cihazınızın kolaylıkla duyulabilecek bir şekilde ses çıkarmasını sağlayabilir ve yakınlarda ise yerini tespit edebilirsiniz. Yapılabilecek üçüncü eylem ise iPhone’unuzun çalındığını düşünüyorsanız çalan kişinin cihazın içinde bulunan bilgilere erişmesini engellemek için Sil butonunu kullanarak telefonu fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz

iPhone Jailbreak nedir nasıl yapılır konusuna da göz atmak isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu