Blog

iTunes Kullanmadan iPhone’a Müzik Nasıl Atılır ?

iOS tabanlı Apple marka ürünlerin (iPhone, iPad, iPod…) öteki cihazlara göre çalışma mantığı ve dosya transfer yöntemi çokça farklı olmasıyla biliniyor. Apple cihazlar kapa kutu olduğundan dolayı klasik bir disk gibi kullanılıyor. Bunun sebeplerinden bir tanesi de virüs sorunsalı. Bu yüzden Apple yani İOS tabanlı cihazlara şarkı yükleme işlemleri sınırlı tutuluyor. iPhone’a Müzik Nasıl Atılır öğrenmek için yazımızı okumaya devam ediniz.

iTunes Nedir? Nasıl Kullanılır?

iTunes Store bir mağazadır. Satın alabileceğiniz şeyler arasında albüm, film, dergi, kitap ve uygulamalar yer alıyor. iTunes Store, haftanın en çok satan kitaplarını, en popüler müzik ve filmleri hatta en çok indirilen uygulamalarını da görmenizi sağlıyor. Hem ücretli hem ücretsiz çeşitli ürünler sunan bu uygulama, daha önce satın alıp kaldırmış olduğunuz ürünleri önünüze bu kez ücretsiz sunuyor. Ayrıca indirmiş olduğunuz ürünlere bakarak ilginizi çekebilecek birçok ürünü de size öneriyor. iTunes müzikte ise 26 milyondan fazla şarkı bulunuyor. Fiyatları genel itibariyle 0,59TL’den başlıyor. Bütçenize göre albümün içindeki parçaları tek tek de indirebiliyorsunuz fakat dilerseniz de albümü olduğu gibi satın alabiliyorsunuz. Satın alma işlemleri ise istediğini ürüne tıklayıp satın al butonuna basıp karşınıza çıkacak olan ödeme bilgilerini doldurduktan sonra satın alma işlemlerini gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

iPhone’a Müzik Nasıl Atılır

iTunes kullanmadan müzik atmanın yolu ise yine iTunes’dan, yani App Store’dan geçiyor. App Store’dan arama çubuğuna tıklayıp ”müzik indir” alt başlıklı kelimeler arattığınız sırada karşınıza iTunes dışında çok farklı yollardan müzik indirebileceğiniz uygulamalar çıkıyor. Ücretli ya da ücretsiz uygulamalardan birini indirdiğiniz taktirde yüklenen uygulamaya tıklayıp arama çubuğundan istediğiniz parçayı aratıp uygulamanıza indirebiliyorsunuz. İndirilen parçaları dinlemek için diğer marka cihazlar gibi telefonun kendi müzik uygulamasına geçiş yapmıyorsunuz. İndirdikleriniz, müzik uygulamanızın içerisinde farklı bir sekmede sizi bekliyor olacaktır. Bazı uygulamalar ise Türkiye uyarlı olmadığı için yurtdışından istediğiniz başka bir uygulama varsa bunu ”Mağaza Değiştir”den istediğiniz ülkenin mağazasını seçip halledebiliyorsunuz. Ayrıca kullandığınız Apple aygıtı diğer Apple aygıtlarınızla eşlediğiniz taktirde indirmiş olduğunuz uygulama diğerlerine de aktarılıyor fakat içindeki müzikleri tekrar manuel olarak kendiniz halletmek zorunda kalıyorsunuz.

Bazı Müzik Uygulamaları

  1. Musify
  2. Spotify
  3. Tubidy
  4. iDownloader
  5. iTube
  6. Tonify
  7. iPlay
  8. MixRadio
  9. Turbo Downloader

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu