Blog

İyi Bir Oyun Bilgisayarlarının Özellikleri

Bilgisayar oyunlarına ilgili olan birçok insan için iyi oyun bilgisayarlarının özellikleri oldukça önemli bir konu. Teknoloji ile uzaktan ya da yakından ilgili olan herkesi bilgisayarı oyun oynamak için kullanır. Fakat yetersiz ya da yanlış bilgisayarlara sahip olanlar oyunlarda istedikleri tadı alamamaktadır. Günümüzde piyasaya sürülen oyunları çalıştırabilmek için yüksek grafik gücü olan ve gerekli RAM desteğine sahip bilgisayarlar gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Genel olarak iyi bir oyun bilgisayarının en önemli kriteri ekran kartı, işlemci ve Ram gibi özelliklerinin en üst seviyede olması. Eğer bunlardan yalnızca biri bile düşük olursa, bu durum diğer parçaların daha verimsiz çalışmasına sebep olur.

İyi Bir İşlemci

Oyun oynanacak bilgisayarın en önemli parçası öncelikle iyi bir işlemci. Özellikle yeni çıkan oyunlar işlemcinin üzerine ciddi bir yük bindiriyor. Akıcı bir şekilde takılma veya herhangi bir donma yaşamadan oyununuzun keyfini çıkarmak istiyorsanız Intel’de en az 4 çekirdekli bir işlemciye sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bilgisayarınızda AMD varsa 6 veya 8 çekirdekli bilgisayarla ihtiyacınız var demektir.

Ekran Kartı

Bilgisayarlarda ekran kartlarında birim olarak genellikle RAM kullanılır fakat ekran kartı seçerken yalnızca bunu referans almamız doğru olmaz. Çünkü piyasadaki birçok iyi ekran kartı 4 RAM olmasına rağmen daha zayıf modellerde de 4 RAM boyutundadır. Ekran kartı seçerken, Mhz değeri olan çekirdek hızına ya da desteklenen arayüz çeşitlerine bakmamız çok önemlidir.

RAM Boyutu

İyi bir oyun bilgisayarı seçerken RAM boyutu incelememiz gereken en önemli unsurlardan birisidir. RAM ile ilgili var olan yanlış bir yanılgı da ne kadar çok RAM boyutu olursa o kadar iyi oyun olacağının sanılmasıdır. Eğer yeteri kadar RAM varsa daha fazlasının oyuna ve bilgisayara olumlu ya da olumsuz bir etkisi yok. Yani eğer siz 1333 Mhz veya daha üstünde bir RAM boyutunuz varsa bunun üzerindeki boyutların herhangi bir etkisini görmek zor olacaktır.

Eğer iyi bir oyun bilgisayarına sahip olmak istiyorsanız yukarıda belirtilen unsurlara dikkat ederek istediğiniz ve ihtiyacınız olan doğru bilgisayara ulaşabilirsiniz.

Teknozum Ailesi

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu