Blog

Kilitlenen Android Telefonlar Nasıl Açılır?

Cep telefonum kilitlendi, yada cep telefonum açılmıyor gibi bir sorun ile karşı karşıyaysanız bir çok Android işletim sistemli cep telefonu kullanıcısı gibi sizde kilitlenen Android telefonlar nasıl açılır gibi bir sorunla karşı karşıya kalmışsınız demektir. Kilitlenen bir cep telefonunu yeniden açmak için resetleme işlemi yani wipe işlemi yapmak gerekmektedir. Genelde telefona koyulan şifrenin unutulması ve defalarca yanlış girilmesi sebebiyle cep telefonları kilitlenmektedir. Eğer kişi şifresini hatırlamazsa ve yanlış girerse format atmak gerekmektedir. Bu da kişilerin veri kaybetmesine yol açar.

Android Telefonlar Nasıl Kilitlenir?

Şifre konusu telefonlar için oldukça hassastır. Kişi eğer kendine güvenmiyorsa özel bir yere şifresini not etmelidir ya da şekilli şifreler kullanmamalıdır. Aksi takdirde yanlış şifre üst üste girildiğinde kilitlenmektedir ve bir daha açılmamaktadır. Bu durumda uygulanan işlemler doğrultusunda kişi telefonundaki bütün verilerini kaybedebilir. Kilitlenen Android telefonlar nasıl açılır sorusuna verilecek cevap kişileri bu sebeple mutsuz edebilir.

Kilitlenen Android Telefonları Açmak İçin Uygulanan Adımlar

Cep telefonunuzun kilitlendiğine eminseniz Android tabanlı telefonunuzu tamamen kapatın. Daha sonra cep telefonu kapalı haldeyken;

Kilit yani güç tuşuna ve ses açma tuşuna aynı anda basın.

Karşınıza çıkmış olan Android recovery menüsünden Wipe işlemini seçin. Bu süreç boyunca telefonun dokunmatik özelliği çalışmadığı için güç ve ses açma tuşları ile hareket etmeniz gerekecektir.

Menü içerisinde yer alan Wipe data/ factory reset seçeneğine ulaştıktan sonra güç tuşuna basın ve işlemi onaylayın.

Telefon yeniden başlatıldığında da telefon kendi kendini yeniler. Kilitlenen Android telefonlar nasıl açılır sorusuna verilecek olan cevap kısaca resetlemedir. Resetleme gerçekleştiğinde, telefon yeniden açıldığında birçok verinizi kaybetmiş olacaksınız.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı