Blog

Kilitlenen Android Telefonlar Nasıl Açılır?

Android telefonlar 2000 yılından sonra insanların hayatına girmiş olan iletişim seçeneklerinden biridir. Android sürümlü birçok markanın telefonunu kişiler satın alarak kullanmaktadır. Yani kişiler şimdilerde en yaygın sürüm olarak Android kullanmaktadır. Bu nedenle Androidde yaşanan problemlere birçok şekilde çözüm bulunmaya çalışılır. İnsanların yaşamış olduğu en büyük sorunlardan biri de kilitlenmeleridir. Kilitlenen Android telefonlar nasıl açılır gibi birçok soruyu bu problemi yaşayan kişiler firmalara yöneltir. Öncelikle Android telefonun kilitlenme sebepleri ortaya çıkarılmalıdır. Genelde telefona koyulan şifrenin unutulması ve defalarca yanlış girilmesi sebebiyle kilitlenmektedir. Eğer kişi şifresini hatırlamazsa ve yanlış girerse format atmak gerekmektedir. Bu da kişilerin veri kaybetmesine yol açar.

Android Telefonlar Nasıl Kilitlenir? Kilitlenmemesi İçin Ne Yapılmalıdır?

kilitlenen android telefonlar nasil acilir

Şifre konusu telefonlar için oldukça hassastır. Kişi eğer kendine güvenmiyorsa özel bir yere şifresini not etmelidir ya da şekilli şifreler kullanmamalıdır. Aksi takdirde yanlış şifre üst üste girildiğinde kilitlenmektedir ve bir daha açılmamaktadır. Bu durumda uygulanan işlemler doğrultusunda kişi telefonundaki bütün verilerini kaybedebilir. Kilitlenen Android telefonlar nasıl açılır sorusuna verilecek cevap kişileri bu sebeple mutsuz edebilir.

Kilitlenen Android Telefonları Açmak İçin Uygulanan Adımlar

Kişi telefonunun kilitlendiğine eminse Android tabanlı telefonunu tamamen kapatmalıdır. Telefon kapanmışken kilit yani güç tuşuna ve ses açma tuşuna aynı anda basılır. Kişinin karşısına çıkmış olan Android recovery menüsünden Wipe işlemi tercih edilmektedir. Bu süreç boyunca telefonun dokunmatik özelliği çalışmadığı için güç ve ses açma tuşları ile hareket edilmelidir. Menü içerisinde yer alan Wipe data/ factory reset seçeneğine ulaştıktan sonra güç tuşuna basılır ve işlem onaylanır. Telefon yeniden başlatıldığında da telefon kendi kendini yeniler. Kilitlenen Android telefonlar nasıl açılır sorusuna verilecek olan cevap kısaca resetlemedir. Resetlenme gerçekleştiğinde, telefon açıldığında kişi birçok verisini kaybetmiş olmaktadır.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu