Kapat
Reklam Alanı
Kıvırcık Saçlar İçin Öneriler
Gençler 212 views 0

Kıvırcık Saçlar İçin Öneriler

Kıvırcık Saçlar İçin Öneriler

Kıvırcık saç, görünümü güzel olsa bile bakımı çok zor olan bir saçtır. En büyük sorunu kabarıklığı olan kıvırcık saç için birçok bakım gerekmektedir. Eğer siz de kıvırcık saçlıysanız Kıvırcık Saçlar İçin Öneriler kesinlikle kullanmalısınız.

Bukle Belirginleştirme

Kıvırcık saçlı insanlar, saçının buklelerinden kesinlikle yararlanmalı. Bunun için banyodan sonra saç köpüğünü avcunuza alıp, saçınızın uçlarından diplerine doğru yedirin. Veya pantene’ nin argan yağı ile bukle belirginleştirişi kremi birleştirip aynı işlemi uygulayabilirsiniz. 1 damla argan yağı ve 2 sıkımlık krem işinizi görecektir. Sonrasında kurutma makinesi ile saçınızı uçlarından diplerine doğru kurulayın. ( Bu aşamada kurutma makinesinin büyük ucunu takmanızı tavsiye ederim. )

Kabarıklık Azaltma

Kıvırcık saç tipinin en büyük sorunu saçının fazla kabarması olmaktadır. Bu kabarıklığın maalesef sonunu getirmek mümkün değil. Fakat kabarıklığı azaltmak için bilindik birkaç yöntem mevcut.

  • Duşun sonunda 5 dakika boyunca saçınızı soğuk su ile yıkayın. Yani saçınıza şok yapın. Bu şekilde saç kabarıklığını biraz yitirecektir.
  • Duştan çıktıktan sonra saçınızı havlu ile değil, tişörtünüz ile dipten uca doğru ve nazikçe kurulayın.
  • Saçınızı tararken plastik tarak yerine tahtadan veya bambudan yapılmış tarakları tercih edin.

Nemlendirme

Kıvırcık saçlarda görülen bir diğer sorun ise saçın nemsiz yani kuru olmasıdır. Bunun sebebi hava değişimi oluşabileceği gibi saç tipinizle de ilgisi vardır. Ama saçı nemlendirmek için birçok yağ mevcuttur. Bunların başında :

  • Zeytinyağı
  • Tatlı badem yağı
  • Keratin yağı
  • Argan yağı
  • Hindistan cevizi yağı

Gibi yağlar bulunmaktadır. Bu yağların uygulanışı ise çok basittir. İstediğiniz yağı saçınıza ( özellikle diplerine ) yedirerek uygulayın. Ve saç diplerinize 5 – 10 dakika masaj yapın. 30 dakika boyunca yağı bekletip, durulayın. Kıvırcık saçlı kadınlar bu tavsiyeleri yerine getirirse oldukça sağlıklı saçlara kavuşabilirler.​​

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.