Kapat
Sponsor Reklamlar
Klavyede Copyright İşareti
ÇözümNet 330 views 20

Klavyede Copyright İşareti Kopyala

Klavyede Copyright İşareti nasıl yapılır, yuvarlak içinde C harfi, kopi rayt işareti, Copyright işareti kopyala gibi sorular Copyright işaretini klavyede yapmak isteyenlerin Google’da aradığı sorulardan başında gelmektedir. Copyright kelimesinin anlamı Telif Hakkıdır. Copyright işareti yuvarlak bir dairenin içerisinde C harfi olarak yapılmıştır. C harfinin etrafında ki yuvarlak dünyayı simgeler. C harfi ise Copyright kelimesinin ilk harfidir. Copyright işaretinin kullanılmasının amacı bir marka, ürün veya bir modelin telif hakkıyla kullanıldığının bilinmesini amaçlamaktadır. Copyright işaretini en fazla sitelerin alt son kısımlarında görebilirsiniz. Peki Klavyede Copyright İşareti nasıl yapılır, bir bakalım.

Klavyede Copyright İşareti

Klavyede Copyright İşareti Kopyala

Windows bilgisayarlarda Klavyede Copyright İşareti yapmak için Alt ve 184 tuşlarına basarak yapabilirsiniz. Yada buradan kopyalayarak © ilgili yerde kullanabilirsiniz.

Sadece © işaretinin bulunduğu ürün, marka yada modelin kopyalanması izne bağlıdır anlamına gelmektedir. Kişiler devletin, ulusun çıkarına bağlı olarak, kar amacı gütmeden telif hakkına sahip olan ürün kullanılabilir. ® işareti ise ürün, marka yada modelin uluslararası platformda tescillendiği ve hiç bir şekilde kopyalanması yada kullanılmasının yasak olduğu anlamına gelmektedir.

Copyright © işareti bir çok yerde karşımıza çıkması mümkündür. İnternet sitelerinde, makalelerde, oyuncakların üzerinde gibi bir çok alanda karşımıza çıkmaktadır. Bu işaretin bulunduğu ürünler, yazılar sahibinin izni olmadan hiç bir şekilde kopyalanması, dağıtılması yasaktır. Kopyalanması yada kullanılması durumunda, eser sahibinin fark etmesi halinde Türk Ceza kanununa göre mahkemelerde yargılanılması kaçınılmazdır. Copyright işaretinin bulunduğu eserleri illaki kullanmanız gerekiyorsa eser sahibi ile iletişime geçip, durumunuzu izah edip eser sahibinden eserin kullanımı ile ilgili izin alabilirsiniz.

Bilindiği üzere bir çok eserin arkasında sizlerin tahmin edemeyeceği kadar emek vardır. İzinsiz kullanım ilk başta bu emeğe çok büyük bir saygısızlık, kul hakkı ve ayrıca kanunlarda suçtur. Eser sahibinden izin alınılmaması durumunda sizde eserden esinlenip ayrıca kaynak göstererek eser ile ilgili özgün bir çalışmayı ortaya çıkarabilirsiniz. Bu gibi durumlarda birebir kopya olmadığı için herhangi bir hukuki sorumluluğunuz bulunmayacaktır. Hatta belki de eserin gelişmesine katkıda bulunacak ve bir çok eserin önünün açılmasına katkıda bulunmuş olacaksınız.

abdullah yanarateş

“Klavyede Copyright İşareti Kopyala” üzerine 20 yorum

 1. Anonim dedi ki:

  Bilgi için teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Rica ederiz

 2. Anonim dedi ki:

  Bilgi icin tesekkurler…

  1. admin dedi ki:

   İşinize yaramış olmasına sevindik

 3. Anonim dedi ki:

  Kolaymış sağolun…

  1. admin dedi ki:

   Teşekkür ederiz.

 4. Anonim dedi ki:

  Bu isareti klavyeye de koysalar olmaz mi

  1. admin dedi ki:

   Çok fazla farklı işaret var. Bu sadece bir tanesi.

 5. Anonim dedi ki:

  Kolayca yaptım, teşekkürler….

  1. admin dedi ki:

   İlginiz için biz teşekkür ederiz

 6. Anonim dedi ki:

  yuvarlak icinde C ,güzelmiş

  1. admin dedi ki:

   Değerli takipçimiz copyright işareti için yuvarlak içinde C ve telif hakkı işareti ifadelerini kullanmaktadırlar.

 7. Anonim dedi ki:

  Kolaymis sağolun

  1. admin dedi ki:

   Copyright işaretini yapmanıza sevindik.

 8. Anonim dedi ki:

  Çok teşekkürler kolaymış yuvarlak içinde C harfi de iyiymiş:)

  1. abdullah yanarateş dedi ki:

   Değerli ziyaretçimiz, evet bazen copyright işareti için yuvarlak için de C ifadesi kullanılıyor, telif hakkı işareti olarak da bilinmektedir.

 9. Anonim dedi ki:

  Teşekkür ederim bilgi için

  1. abdullah yanarateş dedi ki:

   Copyright işareti hakkında bilgi sahibi olmanıza sevindik.

 10. Anonim dedi ki:

  Copyright yaptım, teşekkürler. Ellerinize sağlık.

  1. abdullah yanarateş dedi ki:

   Copyright ı yapmanıza sevindik, rica ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.