Blog

Klavyede Kalp İşareti ♥ Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler. Bu yazımızda bilgisayar klavyesi üzerinden kalp işareti nasıl yapılır sorusuna cevap vereceğiz. Özellikle sosyal medyada beğenilen resmin altına yorum yapılırken, bir ileti paylaşırken veya sevilen birine mesaj gönderirken kalp sembolünü eklemek çok önemlidir. Günümüzde insanlar sevgilerini karşı tarafa iletmek adına çokça kullanmaktalar. Peki, bilgisayar klavyesinden kalp işaretini nasıl yapabiliriz?

Ayrıca et işareti klavyede nasıl yapılır konusu da dikkatinizi çekebilir.

Klavyede ♥ Yazma

Normal şartlarda bilgisayarda yazı yazarken bazı sembolleri tek tuş ile yazmamız mümkün değildir. Oldukça kullanışlı olan klavyelere bizi bu sembollere ulaştıracak bazı kısa yollar eklenmiştir. Klavye üzerinde bulunan kısa yol tuşlarını kullanarak pek çok özel sembol yazabiliriz.

Özel sembollerin hemen hepsi Alt tuşu ve Numlock bölümündeki rakam kombinasyonuyla yapılabilir. Bu ikili kombinasyon ile bilgisayar klavyemiz üzerinden birçok özel sembolü yazabilmemiz mümkün. de klavyede bulunan Alt tuşu yardımı ile yazılabilir.

kalp isareti
kalp işareti

Klavyeden ♥ Nasıl Yazılır?

Bilgisayarınızın klavyesini kullanarak ♥ işaretini yazmak için klavyenin sol alt köşesinde bulunan Alt tuşu ile beraber Numlock kısmındaki rakamlardan 3’e basmanız yeterli olacaktır. Kısaca Alt+3 kombinasyonu ile kalp işareti yazılmış olacaktır. Bu kısayol ile Excel, Word, Not Defteri, Powerpoint gibi programlarda ve Instagram, Twitter ve Facebook gibi sosyal medyada kullandığınız hesaplarda rahatlıkla yazabilirsiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken husus, bilgisayarın üst kısmındaki rakamların değil sağ taraftaki Numlock tuşlarının kullanılmasıdır. Notebooklarda üst tuşlar kullanılır. Diğer bir husus ise Alt tuşu ile AltGr tuşunun çoğu zaman birbirine karıştırılabiliyor olmasıdır. Bizim burada sözünü ettiğimiz tuş, klavyenin sol alt köşesinde bulunan Alt tuşudur. Doğru kombinasyon sizi doğru sembole ulaştırır.

♥ Yazmanın Diğer Yolu

Bilgisayarda kalp işareti yazmanın başka yolları da vardır. Bunlardan biri de Windows Başlat kısmından sırasıyla Programlar>Sistem Araçları>Karakter Eşlem bölümlerini tıklayın. Son olarak çıkan Karakter Eşlem kutusu içerisinde pek çok özel sembol göreceksiniz. Bu semboller arasından kalp işaretini bulun ve işareti kopyalayın. Kullanmak istediğiniz kısma gelerek yapıştır seçeneğini tıklayın. Bu şekilde istediğiniz ♥ işareti yazılmış olacaktır.

Kalp İşareti Kopyala ♥

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu