Blog

Klavyede Kalp İşareti ♥ Nasıl Yapılır?

Bu makale, Windows bilgisayarlarda, Mac’lerde veya her ikisinde çalışan birkaç yöntemi kullanarak klavyede kalp yazmaya ilişkin bilgiyi içerir.

 • Windows : Anında bir kalp sembolü yazmak için klavyenizde Alt+3 tuşlarına basın (Sayısal Tuş takımı olmalıdır).
 • Alternatif olarak, emoji klavyesini getirmek için Windows tuşu + Nokta (.) tuşlarına basın.
 • Mac : Emoji klavyesinden kalp sembollerini seçmek için Cmd + Ctrl + Space tuşlarına basın.

Windows Klavyesinde Kalp Nasıl Yazılır

Kalp simgesi ❤️ yaygın olarak kullanılan bir emoji karakteridir, ancak çoğu klavyede belirlenmiş bir tuş yoktur. Neyse ki, doğru klavye kısayollarını biliyorsanız, Windows ve Mac’lerde klavyenizden emoji yazabilirsiniz .

Bu bilgiler, Windows 10 çalıştıran bilgisayarlar için geçerlidir.

 1. Bir web sayfası veya dosya (Word, PowerPoint, Not Defteri, vb.) açın ve imleci, kalbin görünmesini istediğiniz metin alanına yerleştirmek için tıklayın.
 2. Klavyenizdeki Windows düğmesini basılı tutun ve ardından Nokta düğmesine (.) basın . Bu, küçük bir emoji klavyesi getirecektir.
 3. Sağ alt köşedeki (kalp simgesi) Semboller kategorisini tıklayın .
 4. Yazmak istediğiniz Kalp Sembolüne tıklayın, metin kutusunda görünecektir.Belirli bir emojiyi bulamıyorsanız, arama simgesine tıklayın ve aradığınız emojinin adını yazın.

Mac Klavyede Kalp Nasıl Yazılır

Mac’te şu şekilde çalışır:

Bu talimatlar, macOS Sierra 10.12 veya sonraki bir sürümünü çalıştıran Mac’ler için geçerlidir.

 1. Bir web sayfası veya dosya (Word, PowerPoint, Not Defteri, vb.) açın ve imleci, kalbin görünmesini istediğiniz metin alanına yerleştirmek için tıklayın.
 2. Klavyenizde aynı anda Cmd + Ctrl + Boşluk tuşlarına basın. Bir emoji klavyesi görünecektir.
 3. Alt satırdaki Semboller kategorisini tıklayın . Nesneler (ampul) ve Bayraklar kategorileri arasında yer alır .
 4. Yazmak istediğiniz kalbe tıklayın, metin kutusunda görünecektir.
 5. Bir kalp emojisini manuel olarak aramak için, Sık Kullanılan kategori penceresinin üst kısmındaki arama çubuğuna “kalp” yazın .

Bir Kalbin Alt Kodu Nedir?

Alt kodu biliyorsanız, Windows’ta anında bir kalp simgesi yazabilirsiniz . Örneğin, klavyenizin sayısal tuş takımında Alt + 3’ü basılı tutmak basit bir kalp üretecektir. Ancak farklı kalp emojileri yapmak için kullanabileceğiniz daha birçok kod var.

Apple klavyesi sembol eklemek için seçenek tuşlarını kullandığından, işler Mac’lerde biraz farklı çalışır. Ancak, bunu yapmak için Unicode Hex Input yöntemini kullanmak için klavye ayarlarınızı değiştirmeniz gerekecektir. Unicode karmaşık, biraz sınırlı bir yöntem olduğundan, Cmd + Ctrl+ Space’i kullanmak ve emoji klavyesini açmak çok daha kolaydır .

Rakamsız Kalp Nasıl Yapılır?

Ne yazık ki, Windows’taki alt kodlar yalnızca sayısal tuş takımıyla çalışır. Klavyenizin üst kısmındaki sayıları kullanamazsınız. 

Çoğu Windows dizüstü bilgisayar klavyesinde sayısal tuş takımı yoktur, bu nedenle kalp yazmanın en kolay yolu, yukarıda belirtildiği gibi emoji klavye adımlarını kullanmaktır. Ancak, klavyenizde olmasa bile bilgisayarınızda sayısal tuş takımı kullanmak yine de mümkündür.

 1. Windows 10 ekran klavyesini açmak için Windows tuşu + Ctrl + O tuşlarını basılı tutun .
 2. Seçenekler’i tıklayın.
 3. Sayısal tuş takımını aç seçeneğini işaretleyin.
 4. Sayı tuş takımını getirmek için NumLock düğmesini tıklayın.

Belirli bir sembolün alt kodunu bilmiyorsanız veya emoji klavyesinde bir emoji bulamıyorsanız, Google veya başka bir arama motorunu kullanarak onu arayabilir ve kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Beyaz Kalp Emojisini Klavyenize Nasıl Alırsınız?

Beyaz Kalp emojisi ❤️ , internette yaygın olarak vefat eden birini tartışmak için kullanılır. Bunu elde etmek için Windows’ta Alt + 9825 yazabilir veya Windows veya Mac emoji klavyelerinde bulabilirsiniz.

SSS

Facebook’ta nasıl kalp simgesi eklerim?

Facebook uygulamasını kullanıyorsanız bir yoruma veya gönderiye kalp eklemek için Emoji klavyesini kullanın. Veya gülen yüze dokunun ve ardından kalple ilgili çeşitli çıkartmalar ve avatarlar arasından seçim yapın. Alternatif olarak, <3 yazın ve bir kalp görünecektir. Facebook’u masaüstünde kullanıyorsanız emoji seçeneklerini getirmek için Emoji simgesine dokunun ve ardından bir kalp seçin.

Kırık bir kalbi klavyede nasıl yazarım?

Windows PC’de, kırık bir kalp oluşturmak için Alt + 128148 yazın. Veya sembolü bir web sitesinden kopyalayıp yapıştırın. Mac’te Cmd + Ctrl + Space tuşlarına basın, Semboller’i tıklayın ve kırık kalbi seçin.

(Ayrıca bakınız: et işareti)

Klavyede Kalp İşareti Kopyala ♥♥♥♥♥♥

Klavyede yapılan bir çok simge ve sembol Alt ve Ctrl tuşları kullanılarak yapılmaktadır. ♥ işareti ise Alt tuşu kullanılarak yapılmaktadır. ♥ işareti yapmak için; Alt+3 = ♥ (Alt ve 3 tuşlarına sırası ile basınız) kombinasyonunu kullanarak yapabilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu