Kapat
TL simgesi nasıl yapılır
ÇözümNet 1.312 views 0

Klavyede TL Simgesi ₺ Nasıl Yapılır TL Simgesi ₺ Kopyala

TL Simgesi ₺ simgesi Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından Türk Lirasının değerinin perçinleşmesi ve bilinirliğinin arttırılması amacıyla bir yarışma sonucu belirlenmiştir. TL simgesinin anlamı ve klavyede TL işareti nasıl yapılır yazımızın devamında mevcuttur.

TL Simgesinin Anlamı

TL işareti belirlenirken, Türk lirasının ve Türkiye ekonomisinin iki belirgin özelliği olan “güven” ve “istikrar içinde yükselen değer” kavramları ön plana çıkartılmıştır. Simgenin çıpaya benzemesi Türk lirasının kıymet saklama aracı olarak “güvenli bir liman haline geldiğini” vurgulamaktadır. Paralel çizgilerin yukarı eğimli olması ise, Türk Lirasının ve Türkiye ekonomisinin “istikrar içinde yükselen değerini” simgelemektedir.


TL Simgesi Nasıl Yapılır

Klavyede TL Simgesi Nasıl Yapılır

Klavyede kısayol tuşları kullanılarak TL işareti yapmak için Alt Gr + T tuşlarına sırası ile basmanız gerekmektedir. Alt Gr+T = ₺ Ayrıca kopyala yapıştır yaparak da TL simgesini istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

TL Simgesi Kopyala ₺

Klavyede ilgili kısayol tuşları çalışmıyor ise kopyala yapıştır yöntemi ile TL işaretini istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.