BlogSosyal Medya

Kolayca Sonsuz İşareti ∞ Nasıl Yapılır?

Merhabalar, bu konumuzda bilgisayarınızda, telefonunuzda, tabletinizde sonsuz işareti nasıl yapıldığına dair kısa ve kolay çözüm yollarıyla sizlere küçük ip uçları vereceğim.

Sonsuz İşareti ilk kez 1655 yılında ortaya çıktığı M.Ö. 1000 yıllara kadar uzandığına dair net olmayan henüz kanıtlanmamış varsayımları vardır.

Ancak sonsuzluk işaretinin Roma rakamlarından türemiş olabileceği gibi bazı yazılarda da farklı işaretlerden şans eseri bulunduğuna dair bilgiler yer almaktadır. Ayrıca lemniskat eğrisi hakkında daha detaylı bilgiye de bakmak isteyebilirsiniz.

Sonsuz işareti Kopyala ∞ ∞ ∞

sonsuz isareti
sonsuz işareti

Sonsuz İşareti Ne İfade Eder?

Sonsuz işareti, hayatımızda farklı alanlarda kullanılan ve kullanıldığı yere göre farklı anlamlar taşıyan işaretlerdendir. Örneğin; matematikte sonu olmayan uçsuz bucaksız anlamlarını ifade etmek adına kullandığımız semboldür. Aşkın ebedi sürecini belirtmek için de yine sonsuzluk işareti kullanılmaktadır.

Genel olarak da herkesin sonsuzluk işaretini kullanmayı tercih ettiği yer, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e olan sonsuz sevgimizi ifade etmek için kullandığımız en anlamlı işarettir. Bu anlamda Büyük Önderimizin doğumu ve ölümü arasındaki yıl değil onun ebediyen kalplerimizde yer bulduğu ifade edilmektedir.

Matematik, fizik, aşk gibi hayatımızda farklı alanlarda kullanmayı tercih ettiğimiz işaretlerdendir. Sonsuzluk işareti “” simgesiyle gösterilmektedir. Genel olarak yatay olarak duran sekiz rakamına benzetilmektedir.

Sonsuz İşareti Klavyede Nasıl Çıkartılıyor?

Klavye üzerinde sonsuzluk işaretine yer verilmediğinden dolayı bunu işareti elde etmenin yolu: Alt tuşuna basılı tutup 8734 rakamlarını tuşlamanız yeterlidir. Bazen bunları yaparken sonsuzluk işareti yerine farklı bir simge çıkabilir.

Telaşlanmanıza gerek yok alternatif yöntemlerimizi deneyebilirsiniz. Bunun için bilgisayarınızın başlat menüsüne tıklayıp tüm programlar kısmına giriş yapmanız gerekmektedir. Tüm programlar kısmına giriş yaptıktan sonra Donatılar daha sonra Sistem Araçlarınıza geçmeniz gerekiyor.

Tüm bu işlemleri adım adım yaptıktan sonra karşınıza Karakter Eşlem penceresi gelir ve buradan istediğiniz sonsuzluk işaretini seçerek istediğiniz yerde kullanabilme imkanı bulabilirsiniz.

Word belgelerinde ve/veya yazmış olduğunuz metinlerde sonsuzluk işaretini kullanmak istiyorsanız Üst görev çubuğundan Ekle bölümüne tıklayarak Simge Seçeneği buradan da sonsuzluk işaretini bulup yazmış olduğunuz metinde istediğiniz yere eklemesini yapabilirsiniz ve bilgisayarınızda klavyenizde bulunmayan karakterleri çıkartabilirsiniz.

Sonsuzluk İşareti ve Kullanım Alanları

Sonsuzluk işareti farklı bilim dallarında ve farklı alanlarda kullanıldığı gibi kullanıldığı yere göre de farklı ifadeler taşımaktadır. Genel olarak kadınların sevdiklerinden sonsuzluk işareti sembollü bileklik, kolye ucu gibi takılarda kadınları en çok sevdiklerinden böyle bir hediye almayı arzu ettiği anlamlı hediyelerin başında gelmektedir.

Sonsuzluk simgeli üzerinde pırlanta taşlı hediyeler sevginizi ifade etmenin en güzel kullanıldığı sembollerindendir. Bazen de sonsuzluk işareti dövme yaptırmayı sevenler içinde ideal bir simge haline gelmiştir. Sonsuzluk işareti ve sembolün karşılıklı taraflarına kendi isminin baş harfini ve sevdiği kadının isminin baş harfini yazdıranlar da aşkını sonsuza kadar bedeninde taşıyacağına dair bu sembolü kullanmayı tercih etmektedirler.

Cep Telefonlarında Sonsuzluk Simgesi Yapmanın Yolları

Sonsuzluk işareti cep telefonunuzda yapabilmeniz zor görünse de birkaç tüyo ile birlikte bunu başara bileceğinizden eminim. Maalesef ki herkesin kullandığı telefon markası ve kullandığı işletim sistemleri farklılık gösterdiğinden tek bir yöntemden bahsetmek mümkün olmuyor.

Telefonu İOS işletim sistemine sahip olanlar için en basit yöntem direkt olarak sonsuzluk simgesini kopyalayıp yapıştırmak en kolay olan yöntemdir. Telefonunuzun sahip olduğu bu özelliği bilmek istiyorsanız da Ayarlar menüsünden Genel daha sonra Klavye ve Yazı karakteri değişimi ve/veya Metin değişimi seçeneğiyle de sonsuzluk işaretini elde edebilirsiniz. Android işletim sistemine sahip olanlar için ise tek çözüm yolu sonsuzluk işaretini kopyalayıp kullanmak istediğiniz yere yapıştırmaktan geçiyor. Maalesef ki başka bir alternatif yöntem bulunmamaktadır.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu