Kapat
Sponsor Reklamlar
Kulaklık Takılı Gösteriyor Sorunu Nasıl Çözülür?
ÇözümNet 116 views 0

Kulaklık Takılı Gösteriyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Akıllı cihazların kulaklık girişlerinde kimi zaman kulaklık takılı olmamasına rağmen ana ekranın üst kısmında kulaklığın takılı olduğuna dair simge belirdiği görülür. Oldukça hassas bir şekilde üretilmiş olan bu cihazların araçlarının kullanılırken dikkat edilmesi ve fazla zorlanmaması gerekir. Kulaklık takılı gösteriyor sorunu nasıl çözülür? Sorusuna gelindiği zaman bu sorunun birçok nedeni olabilmekle birlikte sıvı ya da nem ile temas etmiş olmasından, içerisinde toz birikmiş olmasından ya da ana kart üzerinde yer alan kulaklık kısmını zarar görmüş olmasından kaynaklanabilecek birçok neden ve çözüm sıralanabilir.

Nem ve Sıvı Teması Çözümü

Telefonunuz banyo ya da su dökülmüş olan bir yerde siz farkında olmadan sıvı ile temas etmiş ise kulaklık girişinde bir soruna neden olabilir. Kulaklık takılı gösteriyor sorunu sıvı ya da nem temasından kaynaklanmış ise telefonun kulaklık giriş kısmını fön makinesinin orta ısı ayarında ve orta üfleme ayarında uzaktan tutularak içerideki sıvını kurutulmaya çalışılması sonucunda çözüm elde edilebilir. Fön makinesinin uzaktan tutulmasına dikkat edilmeli ve telefonun dış materyalinin erimemesine özen gösterilmelidir. Aksi takdirde fön makinesi cihazınıza zarar verebilir.Kulaklık Takılı Gösteriyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Kulaklık Girişinde Toz Birikmesi ve Çözümü

Kulaklık takılan alanın içerisinde toz birikmiş olması cihazın sanki yuvada kulaklık varmış gibi bir algı yaratmasına neden olabilir. Bu sebeple de ana ekranda kulaklık takılı işaretinin görülmesi muhtemeldir. Kullanıcı farkında olmadan gün içerisinde konulan yer ve birçok etmenin telefonun içine giriyor olması sonuç teknik arızalar çıkabilir. Kulaklık takılı gösteriyor sorunu bu sebepten kaynaklanıyor ise bir atacın ucuna ıslak mendil sararak kulaklık girişine takıp çıkarabilir ve iç kısmında biriken tozlara temizlik işlemi yapabilirsiniz.

abdullah yanarateş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.