Blog

Laptop Nasıl Soğutulur

Laptop Nasıl Soğutulur?

Laptop ısınması özellikle bilgisayar başında çok vakit geçirenlerin , oyuncuların, webmasterların en büyük dertlerinden biri. Ne kadar pahalı,güzel bir Laptop alırsanız aksi gibi Laptop da o kadar fazla ısınıyor. Bu yazımızda Laptop’u ısınanlar ve buna çare bulamayanlar için Laptop Nasıl Soğutulur sorusuna cevap vereceğiz.

Laptoplar aslında kış aylarında da ısınır. Fakat hava soğuk olduğu için bu ısınma çok fazla olmaz. En azından bizim canımızı sıkacak derecede olmaz. Ama özellikle yaz aylarında laptop ısınmaları çok can sıkıcı olabiliyor. Fakat az sonra bahsedeceğim yöntemleri uygularsanız Laptop ısınmanızı minimum seviyeye çekebilirsiniz.

Laptop Soğutma Yöntemleri

  • Eğer laptopunuz yaz kış demeden sürekli ısınıyor,bir türlü soğumuyorsa bu donanımsal bir arızanın göstergesi olabilir. Yani örnek vereyim bilgisayarı açtınız ve bilgisayarı zorlayacak bir işlem yapmadınız ama laptopunuz yine de ısındı. Eğer başınıza bu geliyorsa laptopunuzun macununu değiştirmeyi düşünebilirsiniz.
  • Laptopu kullanacağınız zemini seçerken çok dikkat etmelisiniz. Düz ve temiz zeminlerde kullanırsanız fanınız kirlenmez ve laptopunuz daha soğuk olur.
  • Bilgisayarınızı eğer oyun oynamıyorsanız güç tasarrufu modunda kullanın
  • Eğer laptopunuzu oyun oynamak için kullanıyorsanız Laptop soğutuculardan en az bir tane mutlaka temin edin.
  • Bilgisayarda gereksiz işlem yapan arka plan uygulamalarını kapatın.

 


İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemize devam etmek için reklam engelleyiciyi kaldırınız.