Kapat
Sponsor Reklamlar
LG Bulaşık Makinesi Hata Kodları
ÇözümNet 103 views 0

LG Bulaşık Makinesi Hata Kodları

LG Bulaşık Makinesi Hata Kodları ; Bu yazımızda sizlerle LG OE Hata Kodu, LG IE Hata Kodu, LG 2H Hata Kodu, LG AE Hata Kodu, LG E1 Hata Kodu, LG LE Hata Kodu, LG CE Hata Kodu, LG bE Hata Kodu, LG FE Hata Kodu, LG HE Hata Kodu, LG nE Hata Kodu, LG PF Hata Kodu, LG tE Hata Kodu ve LG CL Hata Kodu ve çözüm yollarını paylaşacağız. Sizlerde paylaştığımız LG Bulaşık Makinesi Hata Kodları dışında yaşadığınız hata kodları varsa yoruma yazarak ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

LG Bulaşık Makinesi Hata Kodları

LG OE Hata Kodu : OE hata kodu LG bulaşık makinenizin pis suyu boşaltmadığı anlamına gelmektedir. Çözüm için;

  • Öncelikle bulaşık makinenizin fişini çekiniz.
  • Bulaşık makinenizin filtresinde tıkanıklık olabilir. Filtreniz herhangi bir yemek atığı ile tıkanmış olabilir. bir başka neden de pis su boşaltma hortumunda bir tıkanıklık olmuş olabilir. Bulaşık makinenizin filtresini temizleyiniz, ve pis su hortumunu kontrol ediniz.

LG IE Hata Kodu : LG bulaşık makineniz yeterince su almamaktadır. Bu arıza genellikle kurulumdan hemen sonra görülmektedir. Çözüm için;

  • Öncelikle bulaşık makinenizin fişini çekiniz.
  • Bulaşık makinenizin bağlı olduğu su vanasının tamamen açık olduğundan emin olun.
  • Bulaşık makinenize giden su hortumda herhangi bir kıvrılma olup olmadığını kontrol edin.
  • Su basıncınız düşük olabilir, basınçlı suyun yeterince geldiğinden emin olun.

LG 2H Hata Kodu : Bu bir hata kodu değildir. Bulaşık makineniz yıkama işleminin 2 saatten daha az kaldığını bildirmektedir.

LG AE Hata Kodu – LG E1 Hata Kodu : Bu hata kodu genellikle LG bulaşık makinenizde bir sızıntı (köpüklü su) olduğu anlamına gelir. Genelde bulaşık makinesinde sızıntı olmasının nedeni bulaşık makinesi tableti haricinde sıvı bulaşık makinesi deterjanı yada benzeri bir deterjan bulaşık makinesine eklenmesinden kaynaklanmaktadır. Makinenizin yıkamayı bitirmesini bekleyiniz. Sızıntının olduğu yerlerde elektrik akımı olabilir lütfen dikkatli olunuz. Yıkama işlemi bittikten sonra gerekirse deterjansız bir yıkama daha yapınız.

LG LE Hata Kodu – LG CE Hata Kodu : Bu bir motor hatası kodudur. Bu hatayı aldığınız zaman ilk başta aşağıdaki adımları takip edin;

  • Güç düğmesine basılı tutarak makinenizi kapatın.
  • Makinenizi fişten çekip 10 saniye kadar bekleyin, daha sonra fişi takıp tekrar çalıştırın.
  • Aynı hatayı almaya devam ederseniz, makinenizi fişten çekip servisinize başvurun.

LG bE Hata Kodu : Bu hata kodu genelde bulaşık makinesi tableti dışında bir deterjan kullanımında kaynaklanmaktadır. Makinenizde köpüklenmeye neden olur ve iyi bir kurutma gerçekleştirmez.

Diğer bir neden ise makinenizin ön ve arka ayaklarının düz bir şekilde durmamasında kaynaklanmaktadır. Makinenizin ayaklarında yükselterek yada alçaltarak düz bir zeminde olmasını sağlayabilirsiniz.

LG CL Hata Kodu : Child Lock yani çocuk kilidi anlamına gelmektedir.LG Bulaşık Makinesi Hata Kodları

LG Bulaşık Makinesi Hata Kodları Servisinize Başvurunuz

LG FE Hata Kodu : Bulaşık makinenizde çok fazla su olduğu anlamına gelir. Makineniz çok fazla suyu boşaltmak için otomatik olarak boşaltma sistemini devreye sokmuştur. Çözüm için;

  • Makinenizi kapatın ve tekrar çalıştırın. Sorun devam ederse servisinize başvurun.

LG HE Hata Kodu : Bu hatanın sebebi makinenizde ki ısıtıcıdan kaynaklanmaktadır. Makinenizi kapatıp tekrar açın, sorun devam ederse servisinize başvurun.

LG nE Hata Kodu : Motor hatasından kaynaklanmaktadır, servisinize başvurun.

LG PF Hata Kodu : Elektrik kesintilerinde yada elektriğin yetersiz kaldığı durumlarda makinenizi korumak amaçlı kaynaklanmaktadır. Topraklama olmadığı durumlarda da görülebilir. Elektrik tesisatınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. En iyisi servise başvurmaktır.

LG tE Hata Kodu : Bu hata bulaşık makinenizin termostatından kaynaklanmaktadır. Su 194 derece yada bu derecenin üzerinde ısınmıştır. Servisinize başvurmanız gerekmektedir.

Sizlerde paylaştığımız LG Bulaşık Makinesi Hata Kodları dışında yaşadığınız hata kodları varsa yoruma yazarak ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

abdullah yanarateş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.