Blog

LG Çamaşır Makinesi Arıza Kodları ve Çözümü

LG çamaşır makineleri arıza kodları , LG OE Hata Kodu, LG iE Hata Kodu, LG dE Hata Kodu, LG dL Hata Kodu, LG FE Hata Kodu, LG uE veya UE Hata Kodu, LG tE Hata Kodu, LG PE Hata Kodu, LG LE Hata Kodu, LG dr Hata Kodu ve çözimleri için yazımızı okumaya devam ediniz.

LG Çamaşır makineniz, sorunları erken bir aşamada tespit etmek ve teşhis etmek için otomatik bir hata izleme sistemi ile donatılmıştır. Düzensizlikler bulduğunda sizi uyarmak için kodlar kullanır. Aşağıda karşılaşabileceğiniz LG Çamaşır Makineleri Hata Kodları ve bunları gördüğünüzde ne yapmanız gerektiği ile ilgili araştırmamızı sizlerle paylaşıyoruz. 

LG Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

LG OE Hata Kodu ve Çözümü: OE hata kodu, çamaşır makinesinin suyunu yavaş boşalttığını veya hiç boşaltma yapmadığını gösterir. Bu genellikle bükülmüş, sıkışmış veya tıkanmış bir boşaltma hortumundan kaynaklanır. Çözüm için boşaltma hortumunun tıkanma veya bükülme tehlikesi bulunmadığından ve LG Çamaşır Makinenizin arkasında veya altında sıkışmadığına dikkat edin.

LG iE Hata Kodu ve Çözümü: Bu hata kodu çamaşır makinesinin yavaş yavaş suyla dolduğunu ya da hiç dolmadığını belirtir. Bu, su tedarik musluklarının tamamen açık olmadığında veya musluğa ya da eve gelen su basıncının çok düşük olduğunda oluşabilir. Diğer olası nedenler bükülmüş, kıstırılmış veya bükülmüş su hattı hortumları veya tıkalı su giriş filtreleridir. Çözüm için; 

  • Su musluklarının tamamen açık olduğundan emin olun.
  • Hortumların bükülmediğinden veya tıkalı olmadığından emin olun.
  • Giriş filtrelerini temizleyin.
  • Evinizin su basıncının yeterli olduğundan emin olmak için evde başka bir musluğu kontrol edin.

LG dE Hata Kodu ve Çözümü: dE hata kodu, çamaşır makinenizin kapağının düzgün kapatılmadığı anlamına gelir. Kapağın düzgün kapatıldığından emin olun ve START / PAUSE düğmesine basın. Çamaşır makinenizin tekrar çalışmaya başlaması birkaç dakika sürebilir.

LG dL Hata Kodu ve Çözümü: dL hatası, dE simgesine benzer bir kapak kilidi anahtarı hatasını gösterir. dE hatasında belirtilen çözüm yollarını deneyin. 

LG FE Hata Kodu ve Çözümü: FE hata kodu, hatalı bir su vanası nedeniyle çamaşır makinenizdeki su seviyesinin çok yüksek olduğunu gösterir. Çözüm için su musluklarını kapatın, çamaşır makinenizin fişini çekin ve servis çağırın.

LG uE veya UE Hata Kodu ve Çözümü: uE kodu, çamaşır makinenizin bir denge sorunu algıladığını ve yeniden dengelemeye çalıştığını göstermek için ortaya çıkar. Makinenizi durdurup, çamaşırları birbirinden ayırın, yada birazını makineden çıkarın ve tekrar çalıştırın.

LG tE Hata Kodu ve Çözümü: Bu hata kodu makinenizin termostatı ile ilgili bir hatadır. Makinenizi durdurup servisi arayın.

LG PE Hata Kodu ve Çözümü: PE hatasını gördüğünüzde, su seviye sensörü doğru çalışmıyor demektir. Makinenize giden muslukları kapatın. Makinenizin fişini çekin ve servisi çağırın.

LG LE Hata Kodu ve Çözümü: LE hata mesajı, motordaki bir termal aşırı yük koruma devresi tetiklendiğine ortaya çıkar. Çözüm için makinenizin motorunun soğuması için 30 dakika beklemesine izin verin; daha sonra yeniden başlatın. LE hata kodu hala görünüyorsa, makinenizin fişini çekin ve servis çağırın.

LG dr Hata Kodu ve Çözümü: 4 dakika boyunca bu hata mesajı görüntülendiğinde, makinenizdeki su otomatik olarak boşalacaktır. Boşaltmadan 1 dakika önce bir alarm sesi duyulur ve ‘dr’ görüntülenir. Makineniz suyu boşaltmadan önce makinenizi yeniden başlatabilirsiniz.

Ayrıca bakınız: Samsung çamaşır makinesi arıza kodları

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu