Sosyal MedyaBlog

Linkedin’deki Bağlantılar Nasıl Kaldırılır?

Bu makalede, LinkedIn’deki bağlantıların doğrudan veya gizli bir şekilde nasıl kaldırılacağı açıklanmaktadır.

  • Doğrudan kaldırma: Kişinin profilinin sağındaki Diğer…’i tıklayın > açılır menüden Bağlantıyı kaldır’ı tıklayın .
  • Gizli kaldırma: Ağım > Bağlantılar > kişiyi bul > üç nokta > Bağlantıyı kaldır seçeneğine gidin .

LinkedIn’deki Bağlantıları Nasıl Kaldırırım?

LinkedIn, ağınızdaki üyeleri ayırmayı kolaylaştırır. İşte yapmanız gerekenler.

  1. Kaldırmak istediğiniz kişinin sayfasında, fotoğrafının ve biyografik bilgilerinin hemen altına bakın ve Daha Fazla  düğmesini tıklayın. Bir açılır menüyü dolduracaktır.
  2. Bu açılır menüde, Bağlantıyı Kaldır adlı sondan ikinci seçeneği seçin .
  3. Bu kaldırma yöntemini kullandığınızda, LinkedIn o kullanıcıya sayfasını ziyaret ettiğinizi bildirebilir. Bundan sonra, onları ağınızdan kaldırdığınızı anlamanız yalnızca birkaç tıklama alır.Ayrıca, birini kaldırmak istediğinizde, işlemi gerçekten yapmak isteyip istemediğinizi soran bir onay kutusu yoktur. Bu nedenle, Bağlantıyı Kaldır’a tıklamadan önce kişiyi kaldırmak istediğinizden emin olun, aksi takdirde, yeni bir bağlantı isteği gönderirken biraz utanmak zorunda kalabilirsiniz.

Bilmeden LinkedIn’inizden Bir Bağlantı Nasıl Kaldırılır

Bazen birisini profesyonel hayatınızdan çıkarmak istersiniz ama bunu küskünlük veya şüpheyle sonuçlanmayacak bir şekilde yapmak istersiniz. Bu nedenle, LinkedIn, muhtemelen köprüleri incitmeden veya yakmadan birini bağlantı listenizden çıkarmanın bir yolunu sunar.

  1. Başlamak için profil sayfanızın üst kısmına bakın ve Ağım’a tıklayın.
  2. Ağım sayfanıza geldiğinizde , ağımı yönet altındaki Bağlantılar seçeneği için sola bakın . Bu sizi LinkedIn’deyken kurduğunuz tüm bağlantıların listesine götürecektir.
  3. Şimdi, arama işlevini kullanarak bağlantısını kesmek istediğiniz kişiyi bulun. Aramayı kolaylaştırmak için adını, işverenini ve diğer tanımlayıcı bilgileri kullanarak doğru kişiyi arayabilirsiniz.
  4. Söz konusu kişiyi bulduktan sonra, listesinin sağına bakın ve Bağlantıyı kaldır seçeneğini bulmak için Mesajlar düğmesinin yanında bulunan üç noktayı tıklayın . Bu kişiyi ağınızdan kaldırmak için Bağlantıyı Kaldır’ı seçin .
  5. Kaldır ‘ ı tıklayarak kararınızı onaylayın . Söz konusu kişi LinkedIn tarafından bilgilendirilmeyecektir.

SSS

LinkedIn’de çalışmak için açık olmayı nasıl kaldırabilirim?

LinkedIn’deki “işe açık” tanımlamasını kaldırmak için hesap profil simgenizi seçin ve Profili Görüntüle’yi seçin . Profilin üst kısmında İşe Aç kutusunu göreceksiniz . Düzenle’yi seçin ve sayfanın altındaki Profilden Sil’i seçin .

LinkedIn’de bekleyen bağlantıları nasıl kaldırırım?

Bekleyen bağlantı isteklerinizi LinkedIn’de temizlemek için profil sayfanızın üst kısmından Ağım’ı seçin. Yönet’i seçin ve Gönderilenler sekmesini seçin. İptal etmek istediğiniz bekleyen isteklerin yanında Geri Çek’i seçin . O alıcıyla üç hafta boyunca bağlantı kuramayacaksın.

LinkedIn’deki becerileri nasıl kaldırırım?

LinkedIn profilinizdeki becerileri kaldırmak için hesap profil simgenizi seçin ve Profili Görüntüle’yi seçin . Beceriler bölümüne gidin ve Düzenle’yi seçin . Beceriler sayfasında , kaldırmak istediğiniz herhangi bir becerinin yanındaki Düzenle’yi seçin ve Beceriyi Sil > Sil’i seçin

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu