Oyun

Lost Ark Sistem Gereksinimleri

Lost Ark sistem gereksinimleri, bir zamanların popüler oyunları olan Metin2 ve Knight Online gibi oyunları oynayan kişiler tarafından araştırılan soruların başında gelmektedir. Geliştirilmiş bir MMORPG oyunu olarak piyasaya sürülen Lost Ark, şimdiden birçok oyun yayıncısının ve yorumcusunun olumlu görüşlerini almayı başardı. Ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz bu oyunu oynamayabilmek için ise ortalamanın üstünde bilgisayara ihtiyaç duyuluyor. Bizler de içeriğimizde Lost Ark sistem gereksinimleri nelerdir sorusunu yanıtlandıracağız.

Lost Ark Sistem Gereksinimleri

Lost Ark geçtiğimiz haftalarda Steam üzerinden piyasalara sunulan ve kısa süre içerisinde büyük bir oyuncu kitlesine ulaşmayı başaran ücretsiz çevrimiçi oyundur. Eskiden günümüze popülerliğini koruyan Knight Online oyunu ile benzerlik gösteren ancak çok daha gelişmiş craft sistemi, ileri düzey grafikler ve geliştirilmiş dinamikler ile tercih sebebi olmayı başaran Lost Ark, oyunculardan da yüksek puan aldı.

Steam üzerinden ücretsiz bir şekilde satın alabileceğiniz ve hemen oynayabileceğiniz Lost Ark oyunun ilk önce sistem gereksinimlerini incelemeniz gerekiyor. Çünkü benzeri oyunlara göre daha yüksek donanım ögelerine ihtiyaç duyuluyor. Eğer bilgisayarınızın donanımı Lost Ark sistem gereksinimlerini karşılamazsa, oyunu indirseniz bile oynama fırsatınız maalesef olmayacaktır.

Lost Ark Sistem Gereksinimleri
Lost Ark Sistem Gereksinimleri

Lost Ark Minimum Sistem Gereksinimleri

Geniş bir açık dünyaya ve çeşitli ögelere sahip olan bir oyun olduğu için depolama alanı bir hayli yüksek olan Lost Ark, yüksek grafikleri ile de yukarıda bahsettiğimiz gibi ortalamanın üstünde donanım ögelerine ihtiyaç duyuyor. Eski nesil bir bilgisayara sahipseniz oyunumuzu en düşük ayarlarda zor bir şekilde oynayabilirsiniz.

 • Windows 10 64-Bit İşletim Sistemi
 • AMD Ryzen 3 veya Intel Core i3 İşlemci
 • AMD HD6850 veya NVIDIA GeForce GTX 460 Ekran Kartı
 • DirectX 9 ve üstü
 • 8GB RAM
 • 50GB+ Depolama Alanı
 • 8Mbps üstü Download hızına sahip internet bağlantısı

Yukarıda sistem gereksinimlerine eş değer seviyede bir bilgisayarınız bulunuyorsa hemen oyunumuzu kütüphanenize ekleyerek indirmeye başlayabilir ve daha sonrasında oynayabilirsiniz. Ancak yeni çıkış yapmış bir oyun olduğu için dönemsel olarak bazı problemlerle karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır. Optimizasyon problemleri de bu duruma dahildir.

Lost Ark Önerilen Sistem Gereksinimleri

Minimum sistem gereksinimlerinde belirtilen donanım ögelerine kıyasla çok daha iyi bir bilgisayarınızın olduğunu düşünüyorsanız Lost Ark önerilen sistem gereksinimlerini de incelemenizi tavsiye ederiz. Böylece oyunumuzu ne kadar yüksek kalitede oynayabileceğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca en iyi deneyimi yaşamak için önerilen sistem gereksinimlerini karşılamanız gerektiğini unutmayın.

 • Windows 10 64-Bit İşletim Sistemi
 • AMD Ryzen 5 veya Intel Core i5 İşletim Sistemi
 • AMD Radeon RX560 veya NVIDIA GeForce GTX 1050 Ekran Kartı
 • DirectX 11 ve üstü
 • 16GB DDR4 RAM
 • 50GB+ Depolama Alanı (SSD Önerilir)
 • 16Mpbs üstü Download hızına sahip internet bağlantısı

Lost Ark oyunun geliştiricileri tarafından paylaşılan bu sistem gereksinimleri, oyunu 60FPS değerine ve orta yüksek ayarlarda oynamanızı sağlayacaktır. Bunun yanında ilerleyen zamanlarda daha fazla ögenin eklenmesi ve harita güncellemelerinin gelmesi ile birlikte sistem gereksinimlerinin de yükseleceğini unutmayın.

Lost Ark Önerilen Sistem Gereksinimleri
Lost Ark Önerilen Sistem Gereksinimleri

İçeriğimizde tüm detaylarıyla Lost Ark sistem gereksinimlerini sizlerle paylaşmaya çalıştık. Bilgisayarınızın donanım ögelerini her daim güncel tutarak ve bazı zamanlarda yükseltmeler uygulayarak oyunumuza uyumlu hale getirebilir ve yaşanacak kasma ile donma sorunlarının önüne geçebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu