Oyun

MADiSON Sistem Gereksinimleri

Korku oyunlarına karşı ayrı bir ilginiz bulunuyorsa ve hem tek başınıza hem de arkadaşlarınızla korku dolu saatler geçirmek istiyorsanız, yeni nesil korku oyunlarını mutlaka incelemeniz gerekiyor. Bunlardan biri olan ve geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülmesine rağmen kısa süre içerisinde en popüler korku oyunları içerisinde yerini alan MADiSON, psikolojik korku türünde bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Fakat oyunumuz yeni olduğu için oynayabilmek adına mutlaka MADiSON sistem gereksinimlerini incelemek gerekiyor. Bunun yanında oyunun detaylarını da öğrenerek sevip sevmeyeceğinizi anlayabilirsiniz.

MADiSON Sistem Gereksinimleri

MADiSON son zamanlarda oyun dünyasında yer alan en etkili korku oyunlarından biridir. Oyunun adından da anlaşılacağı üzere Madison isimli şeytan tarafından oluşturulmuş bir odanın içerisinde kanlı bir şekilde uyanan karakterimiz çeşitli gizemleri çözmeye ve bulunduğu ortamdan kurtulmaya çalışmaktadır. Bu noktada birinci şahıs kameradan karakterimizi yöneterek gerilim dolu saatler geçiriyoruz. Ayrıca oyun içerisinde birbirinden farklı hikayelere sahip olan birçok karakterle de karşılaşıyoruz.

Outlast tarzı hayatta kalma oyunlarından biri olan ve bu tarza yeni bir anlam kazandıran MADiSON yüksek grafik kalitesi sayesinde oldukça gerçekçi bir dünyayı bizlere sunuyor. Fakat bu gerçekçiliğin arkasında nispeten güçlü bilgisayar donanımlarına da ihtiyaç duyuluyor. Dolayısıyla oyunumuzu satın almadan önce mutlaka MADiSON sistem gereksinimlerine göz atmanız tavsiye ediliyor. Aksi taktirde oyunu satın alsanız bile deneyimi üst seviyelerde yaşamanız engellenebilir.

MADiSON Sistem Gereksinimleri
MADiSON Sistem Gereksinimleri

MADiSON Minimum Sistem Gereksinimleri

Bu korku dolu dünyanın içerisine girmek, kendinizi bilmecelerde bulmak ve hayatta kalma mücadelesi vermek için bilgisayarınızın mutlaka minimum sistem gereksinimlerini karşılaması gerekmektedir. Bu sistem gereksinimlerini karşılamamanız halinde oyunu indirseniz dahi oynayamayacağınızı belirtelim. Geliştiriciler tarafından paylaşılan MADiSON minimum sistem gereksinimleri şöyledir:

 • Windows 7, 8 veya 10 İşletim Sistemi
 • AMD Ryzen 3 veya Intel Core i3 İşlemci
 • AMD Radeon R7 370 veya NVIDIA GeForce GTX 950 Ekran Kartı
 • DirectX 10 ve üstü
 • 6GB+ RAM
 • 10GB+ Depolama Alanı

Görüldüğü üzere orta seviye bir oyuncu bilgisayarına ihtiyaç duyan oyunumuz, bu seviyelerdeki bilgisayarlara düşük orta grafik kalitesinde stabil bir oyun deneyimi sunuyor. Böylece oyunumuzu kaba taslak oynayabilir ve hikâyeyi kısmen takip edebilirsiniz. Daha iyi bir deneyim için önerilen sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekir.

MADiSON Önerilen Sistem Gereksinimleri

Korku dolu oyunumuzun tam anlamıyla içerisine girmek ve grafikleri maksimum seviyede görüntüleyerek deneyiminizi de tavana getirmek istiyorsanız önerilen sistem gereksinimlerinde belirtilen donanımlardan daha iyisine ihtiyacınız var. Böylece oyunumuzdan tam anlamıyla keyif alabilmeniz de mümkün olacaktır.

 • Windows 10 64-Bit İşletim Sistemi
 • AMD Ryzen 5 veya Intel Core i5 İşlemci
 • AMD Radeon RX 480 veya NVIDIA GeForce GTX 1060 Ekran Kartı
 • DirectX 11 ve üstü
 • 8GB+ RAM (Çift kanal tavsiye edilir)
 • 10GB+ Depolama Alanı (SSD tavsiye edilir)

Bu sistem gereksinimlerine göre daha iyi bir bilgisayarınız mevcutsa gönül rahatlığıyla oyunumuzu satın alabilirsiniz. Daha sonrasında grafik ayarlarını değiştirmenize bile gerek duyulmayacaktır. Hatta grafik ayarlarınızı en üst seviyelere almanız bile bilgisayarınızı zorlamayacak, oyundan alacağınız verim maksimum seviyeye gelecektir.

MADiSON Önerilen Sistem Gereksinimleri
MADiSON Önerilen Sistem Gereksinimleri

MADiSON Türkçe Dil Desteği Var Mı?

Yeni nesil diğer oyunlara göre MADiSON oyununu geliştiren BLOODIOUS GAMES, Türk oyuncuları da düşünerek altyazı ve arayüz seçeneklerini sunmuştur. Dolayısıyla oyunumuza herhangi bir eklenti veya yama kurmanıza gerek yoktur. Direkt olarak oyunumuza Steam kütüphaneniz üzerinden giriş yaptığınızda Türkçe olarak açılacaktır. Fakat “Ayarlar” sayfası üzerinden altyazıları açmanızı tavsiye ederiz. Böylece hikâyeyi takip etmeniz de oldukça kolaylaşacaktır.

İçeriğimizde tüm detaylarıyla MADiSON sistem gereksinimlerini inceledik ve oyunumuza dair bilgileri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Eğer sizler de oyunumuzu beğendiyseniz hemen Steam platformuna gidebilir ve 79TL’ye oyunumuzu satın alarak indirmeye başlayabilirsiniz. İndirim dönemlerinde daha uygun fiyata da alabileceğinizi belirtmeden geçmeyelim. Bunun yanında bir diğer korku oyunu olan Resident Evil Village Sistem Gereksinimleri başlıklı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu