Reklam Alanı
Meizu
İnternet 104 views 0

Meizu Türkiye Pazarına Giriyor

2003 yılında Jack Wong tarafından kurulan ve kısa sürede Çin’den Avrupa’ya açılmayı başararak 30’dan fazla ülkede faaliyet gösteren Meizu, Türkiye ile ilgi projeleri gereğince deneyimli isim Murat Sungur Özkan’ı ülke müdürü olarak görevlendirdi. Özkan ise görevindeki ilk hamlesini Genpa ile distribütörlük anlaşması imzalayarak gerçekleştirdi. Kasım ayı içinde Türkiye’de satışı başlanacak Meizu cihazlar, Genpa’nın geniş dağıtım ağından ve çeşitli desteklerinden faydalanacak.

Meizu’nun Çin’deki hızlı gelişimini Türkiye’de de yaşatmak istediğini söyleyen Özkan, kullanıcıyı ön planda tutacaklarını vurguluyor. Genpa güvencesiyle yüksek teknolojilerinin yanı sıra tasarımla da iddialı konuma geleceklerini söylüyor.

Genpa İcra Kurulu Başkanı Fatih Erdem ise dünya genelinde ün kazanmış Meizu’yla aynı projede bulunmanın kendilerine mutluluk verdiğini belirtti ve küresel pazarda yakalanan başarının Türkiye’de de devam etmesini beklediğini söyledi.

2015 yılında e-ticaretin önde gelen şirketlerinden Alibaba’yla işbirliği yaparak 590 milyon dolar yatırım sağlayan Meizu, o sene 20 milyona yakın telefon satarak başarısını gözler önüne sermişti.

Türkiye’yi Ne Bekliyor?

Bu yeni markayla kızışacak olan ülke içi teknoloji rekabetini bir müjde olarak algılayabilir ve diğer firmaların kendini geliştirmek zorunda kalmasına iyi gözle bakabiliriz. Geçtiğimiz günlerde benzer şekilde Türkiye pazarına giriş yapan Xiaomi, oldukça fazla ilgi görmüş ve seyri bir nebze de olsa değiştirmişti. Buna bakarak Meizu cihazların, performansına göre daha uygun bir fiyat seviyesinde karşımıza çıkacağını öngörebiliriz. Bunun sonucu olarak ise güçlü bir giriş yaptığı takdirde genel fiyat standardının bir miktar düşmesi olası ihtimaller arasında. Başarılı olup olmayacağını hep beraber göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.