FacebookBlog

Messenger Sesli Emoji Gönderme

Facebook Messenger sesli emoji gönderme dönemi başladı! Günümüzde sohbetlerde sıkça kullanılan emojilere yeni bir anlam kazandıran Facebook Messenger, geçtiğimiz aylarda sesli emoji özelliğini kullanıcılarına sundu. Böylece artık gönderilen emojilerde ses içeriği de bulunacak. Fakat birçok kişi bu özelliğin nasıl kullanılacağını bilmiyor. Bu içeriğimizde tüm detaylarıyla Messenger sesli emoji nedir ve nasıl gönderilir sorularının cevaplarını vermeye çalışacağız.

Messenger Sesli Emoji Gönderme

Birçok emojinin arkasında sanki bir ses varmış gibi hissederiz, değil mi? Facebook’ta aynı şeyi düşünmüş olacak ki, geçtiğimiz aylarda Messenger uygulaması üzerinde yeni bir özellik duyurdu. Sesli emoji ismi verilen bu özellik sayesinde artık emojiler gönderildiğinde ve üstüne tıklandığında kendilerine özel sesleri çıkarıyorlar. Böylece daha etkin bir sohbet ortamı oluşmuş oluyor.

Messenger sesli emoji, birçok kişi tarafından tam anlamıyla anlaşılmadı ve nasıl kullanılacağı öğrenilemedi. Fakat düşünülenin aksine oldukça kolay bir şekilde bu özelliği kullanabilmek mümkündür. Ayrıca herhangi bir eklenti kurmanıza veya ücret ödemenize gerek yoktur. Eğer bu özelliği merak ediyorsanız alt başlığı inceleyebilir ve uygulayabilirsiniz.

Messenger Sesli Emoji Gönderme
Messenger Sesli Emoji Gönderme

Messenger Sesli Emoji Nasıl Gönderilir?

Messenger Sesli Emoji Gönderme işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle telefonunuzda Facebook Messenger uygulamasının bulunması gerekiyor. Burada yaptığınız sohbetler içerisinde emojileri kullanmanız mümkündür. Aynı şekilde gönderdiğiniz emojiler de yalnızca bu uygulama üzerinde görüntülenebilecektir. Aşağıdaki adımları uygulayarak istediğiniz herkese sesli emoji gönderebilirsiniz.

  • Facebook Messenger uygulamasını açın.
  • Sesli emoji göndermek istediğiniz kişiyle olan sohbetinize tıklayın.
  • Mesaj yazdığınız kutucuğun sağ tarafında bulunan emoji simgesine dokunun.
  • Açılan ekranda sağ üst köşedeki hoparlör simgesine tıklayın.
  • Listede bulunan emojilerden göndermek istediğinizin üstüne tıklayın.
  • “Gönder” butonuna tıklayarak arkadaşınıza gönderin.

Göndermeden önceki ekranda emojinin üstüne tıklayarak siz de sesi dinleyebilirsiniz. Aynı şekilde gönderdiğinizde de arkadaşınız emojinin üstüne dokunarak sesi duyabilecektir. Soundmoji ismi verilen ve her gün daha fazla platformda görmeye başladığımız bu özelliğin en kullanışlı olduğu platform da Messenger uygulamasıdır.

Messenger Sesli Emoji Nasıl Gönderilir?
Messenger Sesli Emoji Nasıl Gönderilir?

İçeriğimizde Facebook Messenger Sesli Emoji gönderme işleminin ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını açıklamaya çalıştık. Siz de yukarıda bahsettiğimiz adımları uygulayarak arkadaşlarınıza Soundmoji gönderebilir ve alabilirsiniz. Bunun için herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Ayrıca Facebook’tan Video Nasıl İndirilir? Başlıklı içeriğimizi de incelemenizi tavsiye ederiz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu