Blog

Metin Hatası iPhone ve iPad’de Nasıl Gider?

Metin Hatası iPhone ve iPad’de Nasıl Gider?

Apple tarafından mobil iletişim dünyasına armağan edilen iPhone ve iPad’lerde metin hatası kullanıcıları rahatsız eden bir durum. Üçüncü taraf olarak kabul edilen uygulama geliştiricilerle metin değiştiriciler ve klavye ile metin hatası iPhone ve iPad’de Nasıl Gider sorunu rahatlıkla giderilebiliyor. Bunun için “step by step” tarzda çözümlerin iyi okunması gerekir.

iOS 11.1 güncellemesi ile Apple, geçen haftalarda 3D Touch ile alakalı bazı değişiklikler yapma yoluna gitti. Her güncelleme beraberinde bazı hatalar da getirebiliyor. Kullanıcılardan bazıları i harfine bastıkları zaman “A?” şeklinde hatalarla karşılaştı. Bu bir düzeltme hatasıdır. Otomatik düzeltme aracı bağımlısı olan iPhone kullanıcıları için bu son derece can sıkan bir durum. Çünkü zamanla yarışmak için bu tür klavyeleri seçenler, normal klavye kullanımına göre daha fazla zaman kaybetmeye başladı.

Nasıl Yapılır

SMS ve sosyal medya uygulamaları başta olmak üzere metin yazma bir işkence haline dönüştü. Problemin farkında olan Apple ise sonraki bir güncellemede düzeltileceğinin vaadini verdi. Haliyle o kadar zamanı olmayan kullanıcılar başka çözümler peşine gidemeyeceği için Apple tarafından geçici bir çözüm önerildi. Buna göre iPhone ve iPad’den hangisine veya her ikisine de sahipseniz;

  • Ana ekranda bulunan “ayarlar” ikonuna dokunulur.
  • Genel menüsünden “klavye” seçilir.
  • Metin değişimi kısmına gelinir.
  •  Mavi renkteki “+” simgesine dokunulur.
  •  Bunun ardından “ifade” kısmı gelecektir. Bu kısma “I” yazılır. Kestirme kısmına ise “i” yazılır.
  • Ardından “kaydet” tıklanarak çözüm basamakları tamamlanmış oluyor. Artık iPhone ve/veya iPad’de metin hatası yok.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemize devam etmek için reklam engelleyiciyi kaldırınız.