Mi Drop Android Telefonlar Arası Veri Transferi Yöntemi
ÇözümNet 0

Mi Drop ; Android Telefonlar Arası Veri Transferi Yöntemi

Mi Drop ; Android Telefonlar Arası Veri Transferi Yöntemi

Veri aktarımlarının sadece kablo ile yapıldığı devir çoktan geride kaldı. Kablo olmaksızın veri transferi bir zamanlar sadece hayal idi. Kızılötesi (Infrared) ve Bluetooth ile kablosuz veri aktarımı konusunda çığır açılmıştı. Kızılötesinde ısı ışınlarının oluşturduğu ve gözle görünmeyen bir “ışınım” söz konusu idi.

Bluetooth’da ise düşük maliyetli bir radyo çözümü olarak yıllardır hayatımızın hemen hemen her alanında var. Dünyanın 4. büyük akıllı telefon üreticisi unvanı ile Xiaomi android telefonlar arası veri transferi yöntemi geliştirdi. Xiaomi, 2010 yılında kurulan, Pekin merkezli Çin’li bir cihaz üreticisi. Pazardaki yerini gün geçtikçe geliştiren Xiaomi, Mi Drop uygulamasıyla hızlı ve dahası “bedava” dosya paylaşımı sağlıyor. Artık Mi Drop, MIUI 9 Android ara yüzü ile birlikte gelecek. Sadece Xiaomi değil, diğer Android kullanıcıları için de bu uygulamadan faydalanmak mümkün. Uygulamanın halihazırda Xiaomi’ye ait Mi Store’dan veya APK şeklinde indirilebilmesi mümkün. Benzer alternatifler olan Share ve Xender ile diğer uygulamalardan farkı reklam içermemesi ve ücretsiz olması. Cihazlar arasında video, müzik, resim gibi medyaların yanı sıra her türlü dosyanın paylaşımı söz konusu. Yapılması gereken ise Xiaomi Mi Drop yüklü iki telefonu aynı kablosuz ağa bağlamak. Ardından cihazları birbirine tanıtmak gerekiyor.

 Mi Drop Google Play Store’da yok. Ancak kısa süre içerisinde orada da bulunması düşünülüyor. MIUI 9 yüklü Xiaomi’si olmayanlar APK’sını indirerek programdan yararlanabiliyor. Türkçe desteği şimdilik bulunmayan uygulama Google Play Store’a yüklenmesinin ardından bu ihtiyacın giderileceği de konuşuluyor…

 

Abdullah YANARATEŞ {Abdullah YANARATEŞ}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.