Oyun

Minecraft’ta Ateşe Direnç iksiri nasıl yapılır?

Minecraft‘da Etkinliğinizi artırmak için çeşitli iksirler yapabilirsiniz. Bazıları tehlikeli arazide gezinmeyi kolaylaştırır. Yeraltı dünyasını ziyaret ederseniz, bir yangına dayanıklılık iksiri olmazsa olmazdır.

Yeraltı dünyasını keşfederken lavla karşılaşmanız kaçınılmazdır. Ateşe dayanıklılık iksirleri, yangın hasarına karşı %100 bağışıklık sağlayarak bu sorunu ortadan kaldırır. Yeraltı dünyasının her yerinde ateş ve lav bulunduğundan, dünyada gezinmek çok daha güvenli ve daha az tehlikelidir.

İhtiyacınız olacak malzemeler neler? 

Yangına dayanıklılık iksiri yapmak için gerekli olan malzemeler aşağıdadır. 

  • Demleme standı
  • Alev Tozu
  • Cam şişeler
  • su
  • Magma Kremi
  • Cehennem Siğili 

Oyuncular bir yangına dayanıklılık iksiri hazırlamak için bir demleme standına ihtiyaç duyacaklar. Bira standını inşa etmek için gereken yanan çubuğu elde etmek için önce bir yeraltı kalesi bulmalı ve birkaç alevli rakiple savaşmalısın. Alev tozu, zanaat menünüzde bulabileceğiniz alev çubukları kullanılarak üretilir. Her bir yanan çubuktan iki alev tozu üretilecektir. Bu tozlar, demleme standınızı çalışır durumda tutmak için gerekli olacaktır.

Cam şişeler yapmak için bir el işi masası kullanılabilir. Cam yapmak için biraz kum çıkarmanız ve bir fırında eritmeniz gerekir.

Magma kremi, magma küplerinden düşen bir nether maddesidir. Magma küpleri yeraltı dünyasının herhangi bir yerinde ortaya çıkabilir ve çok sayıda küçük kopyaya bölündükleri için büyük miktarda magma kremi elde etmek kolay olmalıdır.

Nether Fortresses’de Nether Warts’ı bulacaksınız. Yeraltı dünyasında seyahat etmek riskli olabilir, ancak birçok Nether Kalesi’nin yerleştirilebilecekleri odalar vardır.

İksir yapma adımları

İşte bu iksiri yapmak için atabileceğiniz bazı kolay adımlar. 

  • Bir cam şişeyi yarısına kadar suyla doldurun.
  • Cam şişenizi ve Nether Wart’ı demleme standına ekleyin.
  • Demlemeye Magma Kremi ekleyin
  • Envanterinizi yeni ateşe dayanıklılık iksirinizle doldurun.

Garip İksir, Cehennem siğilini bir cam kap ile birleştirerek oluşturulur. Endişelenme. Bu şekilde çalışması amaçlanmıştır. Demleme istasyonundaki Nether Wart’ı Magma Cream ile değiştirerek devam edin. Bu, üç dakika yangına dayanıklılık sağlayan gizli bileşendir.

Ateşe Direnç iksiri başka nasıl elde edilir?

Ateşe Direnç iksirlerini demlemek zorunda kalmadan elde etmenin birkaç pratik yolu vardır. Örneğin, bir Minecraft Cadısını yendiğinizde Ateşe Direnç iksirleri düşebilir. Yine de şeker, cam şişeler ve daha fazlasını düşürebilecekleri için garanti edilmez.

Bununla birlikte, Ateşe Direnç iksirlerini elde etmenin en iyi yolu, alt Piglinler ile ticaret yapmaktır. Altın külçelerini Nether’de Piglinlerle takas ederek, biri Ateşe Direnç İksirleri olan her türlü faydalı ganimet ile ödüllendirileceksiniz. Bu özellikle yararlıdır çünkü Cehennem, bu koruyucu iksirin en önemli olacağı kilit yerlerden biri olacaktır. Yine, Piglinlerin aralarından seçim yapabileceğiniz nispeten büyük bir ganimet masası olduğundan, Ateşe Direnç iksirleri garanti edilmez. Ayrıca, her Piglin o ganimet tablosundan sadece sınırlı bir seçime sahip olacak, böylece birden fazla Piglin ile ticaret yaparak şansınızı artıracaksınız.

Artık Minecraft’ın en tehlikeli bileşenlerinden birine karşı dirençli olabilirsiniz. Nesneleriniz aynı etkiyi almayacağından, ellerinizi eşya bırak düğmesinden uzak tutun. Lava düşmek, bir oyuncunun yaşayabileceği en rahatsız edici şeylerden biridir, ancak elinizde bir ateşe dayanıklılık iksiri varsa, endişelenecek daha az şeyiniz olur

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu