BlogSosyal Medya

Müzik İşareti ♫ Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlerle Müzik İşareti ♫ Bilgisayarda Nasıl Yapılır konusuna değineceğiz. Günümüzde insanların pek çoğu klavyeden müzik işareti başta olmak üzere birçok sembolik işareti nasıl yapacağını bilmemektedir.

Bu durumun sonucuna bakarak sağdan soldan işaretleri kopyalama ihtiyaç duyan insanlar bu durumdan çok memnun olmamaktadırlar.

Bu yazımızda doğrultusun da sizlere klavyeden nasıl müzik işareti yapacağınıza dair bilgiler vererek müzik işareti yapmayı öğrenebileceksiniz.

Bu durum çok az bir vaktinizi alarak müzik işaretin sizlere kazandıracaktır. İnternet kullanmak isteyen klavyeden müzik işaretini nasıl yapacağını kolaylıkla öğrenebileceklerdir. Gelin birlikte müzik işareti bilgisayarda nasıl yapılır öğrenelim.

Klavyeden Müzik İşareti Nasıl Yapılır?

Başlangıçta ilk olarak dilerseniz size verebileceğimiz bu müzik işaretini(♫) direk olarak bilgisayarınıza kopyalayabilir ve lazım olduğunda buradan kopyalayarak dilediğiniz bir şekilde istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Ancak müzik işaretinin nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız onu da öğretebiliriz.

Tabii ki öncelikli olarak bilgisayarınıza yazı yazabileceğimiz bir Word dosyası açmalısınız. Ardından Word dosyası içerisine klavyenizi kullanarak alt+14 tuşlarına basmanız yeterli olacaktır. Böylece klavyeden yazarak yapmış olduğunuz müzik işareti kolay ve basit bir şekilde yazmanız mümkündür.

Müzik İşaretini Telefonda Nasıl Kullanabilirim?

Simgeleri cep telefonunuzda nasıl kullanacağınızı sizin için öğretebiliriz. Öncelikle bilgisayarınızdan WhatsApp web uygulamasına giriş yapmanız talep edilecektir.

WhatsApp uygulamasında bulunan karekodu telefonunuzda bulunan WhatsApp’ı okuduğunuzda bir süre sonra bilgisayarınıza kopyaladığınız bu sembolü dilediğiniz herhangi bir arkadaşınıza WhatsApp yolu ile gönderebilirsiniz. Daha sonra bilgisayarınıza WhatsApp web’i kapatabilirsiniz.

Telefonunuzda artık müzik sembolü az önce göndermiş olduğunuz sembolü cep telefonunuzdan bularak sembol üzerine basılı tutmanız kopyalamanız sizin için yeterli olacaktır. Artık telefonunuza bu sembolü istediğiniz herhangi bir kişiye rahatlıkla gönderebilirsiniz.

Müzik İşareti Nerede Kullanabilirim?

Sizlere gösterdiğimiz bu yöntem ile birlikte müzik sembolünü çoğu web sitelerinde kullanabilirsiniz. Örneğin; Facebook WhatsApp Instagram gibi gönderilerinin altına bu sembolleri dilediğiniz gibi yapıştırabilir. Dilerseniz de Fotoğrafın altına yorum olacak şekilde bırakabilirsiniz.

Instagram ve Facebook gibi Hatta WhatsApp gibi büyük uygulamalar bu tarzda sembollerin bazılarını izin vermemektedir. Ancak bazı uygulamaların çoğu böyle sembollere izin verebilmektedir. Ancak Instagram ve Facebook gibi uygulamalar güvenlik nedeniyle izin vermemektedir. Bu yazımızda sizlerle Müzik İşareti nasıl yapılır konusuna değindik.

Alfa işareti nasıl yapılır konusuna da göz atmak isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu