Sosyal Medya

Nasıl TikTok Fenomeni Olunur?

Tiktok fenomeni olmak, sosyal medyaya ilgi duyan birçok kişinin hayalidir. Sosyal medya platformlarının herhangi birinde yüksek takipçili bir hesaba sahip olmak fenomen olmanıza, dolayısıyla para kazanmanız anlamına gelecektir. Ve büyük sosyal medya platformlarında fenomen olmak hepimizin isteğidir. Son zamanlarda hızlı bir şekilde yükselen ve her üç kişiden birinin kullandığı TikTok uygulamasında da fenomen olmak diğer sosyal medya mecralarına göre biraz daha kolay. Bu yüzden birçok kişi burada hesap açıyor ve kendi videolarını paylaşarak insanlara ulaşmaya çalışıyor. Fakat bu işin de bir sırrı bulunuyor. Biz de bu yazımızda nasıl Tiktok fenomeni olunur sorusuna yanıt vermeye çalışacağız.

TikTok Fenomeni Olmak

Tiktok fenomeni olmak için önünüzde uzun bir yol bulunuyor. Fakat bazen bazı Tiktok paylaşımcıları sadece bir video ile bir gün içerisinde fenomen olabiliyor. Bunun işin şans kısmı olduğunu belirtmeden geçmeyelim ve kendinizi böyle bir şekilde keşfedilmeye hazırlamayın. Büyük bir fenomen olmak için düzenli olarak video paylaşımları yapmalı ve kendinize bir kitle oluşturmalısınız.

TikTok Fenomeni Olmak – Düzenli İçerik Paylaşın

Her gün veya haftanın birkaç günü düzenli olarak içerikler paylaşın. Bu sizin için bir süreden sonra sıkıcı ve yorucu olabilir ancak yüksek takipçi sayılarına ulaşmak istiyorsanız, sizi takip eden kişilere sürekli olarak yeni bir şeyler sunmak durumundasınız. Aktif olmanız ve gündemi takip etmeniz izleyiciler tarafından olumlu karşılanacak, böylece sizi takip etme oranları artacaktır.

TikTok Fenomeni Olmak - Düzenli İçerik Paylaşın
TikTok Fenomeni Olmak – Düzenli İçerik Paylaşın

Özgün Olun ama Başkalarından da Örnek Alın

İçeriklerinizde size ait şeyler mutlaka olsun ve bunun yanında gündem olan ve birçok kişinin izlediği içeriklerden de alıntılar yapın. Böylece insanların bir konu hakkında “Bakalım o bunu nasıl yorumlamış?” demesi için sebepleri olsun. Arada kendinize özgü içeriklerinizi paylaşırken, arada gündem olan ve herkesin paylaştığı içerikleri paylaşın. Böylece yükselme şansınızı oldukça arttırırsınız ve sizi özelleştiren şeyler olur.

Birlikte İçerik Üretin

Başka Tiktok paylaşımcılarıyla anlaşın ve beraber videolar çekerek paylaşın. Böylece iki farklı kitlenin bir araya gelmesini sağlayabilir ve takipçi sayılarınızı önemli ölçülerde arttırabilirsiniz. Hele yüksek takipçiye sahip kişilerle içerik üretirseniz yükselme şansınız oldukça artacaktır. Birlikten kuvvet doğar cümlesinin kanıtı niteliğinde olan bu yöntemi es geçmeyin ve diğer fenomenlerle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

TikTok Fenomeni Olmak - Birlikte İçerik Üretin
TikTok Fenomeni Olmak – Birlikte İçerik Üretin

Kararlı ve Planlı Olun

Yaptığınız işi ciddiye alın ve bu yolda sıkılmadan devam etmeye çalışın. Eğer fenomen olmak ve bu işten para kazanmak gibi bir amacınız yoksa sizin için sadece hobi olarak kalabilir ancak yükselmeyi hedefliyorsanız hobiden daha fazlasına ihtiyaç duyduğunuzu unutmayın. Kararlı bir şekilde merdivenleri teker teker çıkın ve bu sürecin tamamında hep planlı bir şekilde ilerlemeye özen gösterin. İşinizi ciddiye almazsanız kimse sizi ciddiye almaz.

Efektleri Kullanın

Tiktok içerisinde binlerce efekt bulunuyor. Bu efektleri aktif kullanmanız, challange ismini verdiğimiz etkinliklere katılmanız ve içeriklerinizi farklılaştırmanız gerekiyor. Mümkünse neredeyse tüm videolarınızda efektleri kullanmaya özen gösterin, bu sayede izleyicilerin ilgisini daha hızlı çekebilirsiniz. Ama bu efektleri kullanırken abartmamaya da özen gösterin.

Diğer Sosyal Medya Platformlarını Kullanın

Diğer sosyal medya platformları aracılığıyla kendi reklamınızı yapın ve içeriklerinizi her yerde paylaşın. Böylece potansiyel izleyicilerinizi hatırı sayılır miktarda arttırırsınız. Ayrıca diğer sosyal medya platformlarında da takipçi sayınızı arttırarak şansınızı oldukça yükseltebilirsiniz. Etkileşim ve paylaşım her şeydir, içeriklerinizi paylaşırken bunu kesinlikle unutmayın.

Canlı Yayınlar ile Etkileşim Kurun

Belli bir takipçi sayısına eriştikten sonra canlı yayınlar yardımıyla kitlenizle iletişime geçebilirsiniz. Bu canlı yayınlar sayesinde kitlenizi daha net analiz edebilir, isteklerinizi öğrenebilir ve buna göre içeriklerinizi düzenleyebilirsiniz. Tüm bunları yaparak hem kitlenizle samimi bir ortam oluşturur hem de kitlenizi genişletmenin önünü açarsınız. Ayrıca canlı yayınlar yardımıyla para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca TikTok Shoutouts Nedir ve Nasıl Para Kazanılır? başlıklı içeriğimizi de incelemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz tüm adımları kararlı ve sabırlı bir şekilde yaparsanız siz de ilerleyen zamanlarda fenomen olabilirsiniz. Tiktok’ta fenomen olmak için yapmanız gerekenler bu kadar! Günün sonunda hem yüksek miktarlarda para kazanabilir hem de birçok kişi tarafından tanınan ünlü bir şahıs haline gelebilirsiniz. Umarız en kısa zamanda istediğiniz takipçi sayılarına ulaşır ve siz de bir fenomen olursunuz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu