Blog

Netflix Kredi Kartı Güncelleme Nasıl Yapılır?

Netflix platformunda üyeliğinizi yenileyebilmek için aylık olarak kredi veya banka kartınızla ödeme yapmanız gerekiyor. Fakat üyeliğinizi durdurmak veya iptal etmek istiyorsanız bu kartınızı kaldırmanız gerekecektir. Veya üyeliğinizi yenilemek için başka bir kart kullanmak istiyorsanız önceki kartınızı iptal etmeli ve yeni bir kart eklemelisiniz.

Bu işlemleri yapmak zor gibi gözükse de oldukça kolay ve kısa süren bir işlemdir. Bu içeriğimizde Netflix kredi kartı güncelleme işlemi nasıl yapılır sorusuna yanıt vereceğiz.

Android TV reklam engelleme konusuna da göz atmak isteyebilirsiniz.

Netflix Kredi Kartı Güncelleme

Netflix üyeliğinizi devam ettirebilmek için otomatik olarak ödeme yaptığınız bir kayıtlı kartınızın bulunması gereklidir. Bu kartı kaldırma veya değiştirme işlemi ise oldukça kolaydır. Aşağıdaki adımları izleyerek mevcut kartınızın kaydını kaldırabilir ve yeni bir kart ekleyebilirsiniz.

  • Netflix hesabınıza giriş yapın ve herhangi bir kullanıcıyı seçin.
  • Sağ üst menüden kullanıcı fotoğrafına tıklayarak açılır menüyü aktif hale getirin.
  • “Hesap” yazısına tıklayın.
  • Açılan sayfada kredi kartı numaranızın son 4 hanesinin yanında bulunan “Ödeme Bilgilerini Yönet” yazısına tıklayın.
  • Yeni Ödeme Yöntemi Ekle” butonuna basarak yeni kartınızı ve bilgilerinizi girin.
  • Yeni ödeme yönteminizi ekledikten sonra sayfaya geri dönün ve eski kartınızı kaldırın.

Böylece eski kartınızı kaldırıp yeni kartınızı tanımlamış olacaksınız. Bu işlemi yaptıktan sonra önceki kartınızdan herhangi bir tutar çekilmeyecek ve abone yenilemeniz yeni kart üzerinden yapılacaktır.

Netflix Kredi Karti Guncelleme Nasil Yapilir
netflix kredi kartı güncelleme

Netflix Kredi Kartı Silme ve Hesabı Dondurma

Hesabınıza yeni bir kart eklemeden önceki kartınızı silemeyeceğinizi öğrenmişsinizdir. Bu yüzden aboneliğe devam etmek istemiyorsanız hesabınızı tamamen durdurmanız gerekecektir. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Netflix hesabınıza giriş yaparak herhangi bir kullanıcıya tıklayın.
  • Sağ üst köşeden açılır menüyü açarak “Hesap” yazısına tıklayın.
  • Açılacak sayfada “Üyelik ve Ödemeler” yazısının altında bulunan “Üyeliği İptal Et” butonuna basın.
  • Gerekli adımları tamamlayın.

Bu işlemden sonra hesabınız sıfırlanır ve tekrar kullanmanız için bir süre bekletilir. Bu süre zarfında kredi kartınız ve diğer bilgileriniz de silinecektir. Daha sonra tekrar kullanmak isterseniz yeniden bir kredi kartı tanımlayabilir ve üyeliğinizi başlatabilirsiniz.

Bu süreçte hesabınıza yeni bir kart eklemediğiniz sürece eski kartınızı kaldırmanızın herhangi bir yolu bulunmamaktadır. Yalnızca yukarıda bahsettiğimiz yöntemi uygulayarak kayıtlı kartınızdan para çekilmemesini sağlayabilirsiniz. Fakat Netflix yönetimi ile iletişime geçmeniz halinde tüm kayıtlı kartlarınızı kaldırabilirler. Umarız içeriğimiz sayesinde Netflix hesabınızdaki kayıtlı kartlarınızı güncelleyebilir ve eski kartlarınızı hesabınızdan kaldırabilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu