Teknoloji

Netflix Tüm Cihazlardan Çıkış Yapma

Bazen başka birinin cihazından veya artık kullanmadığımız cihazdan Netflix hesabında oturum açıyoruz. Bu cihazlarda Netflix hesabımızın halen açık olduğunu görmek can sıkıcı olabiliyor. Bazı durumlarda başka kişiler hesabınızı kullandığında sizin o hesaba erişiminiz engelleniyor ve bu kişiler hesabınızı kötüye kullanabiliyor. Bunu engellemek için bu kişinin cihazını da silmeniz gerekiyor. Netflix bu tür olumsuz durumlar için kullanıcılarına avantajlar sağlıyor. Bu yazımızda netflix tüm cihazlardan çıkış yapma konusunu ele alacağız.

Kullanmadığım Cihazlardan Netflix Hesabının Kapatılması

Netflix hesaplarından çıkış yapmadan önce son Netflix hesap erişiminizin IP’sini kontrol etmelisiniz. Bundan başka hangi cihazlardan hangi içeriklerin izlendiğini, izleme tarihini, saatini, cihazın konumunu da görebilirisiniz.

Daha sonra aşağıdaki maddeli anlatımda sıralanan işlemleri yerine getirin:

  1. Netflix hesabınıza Firefox veya Safari gibi tarayıcıdan giriş yapın.
  2. Daha sonra hesabınızın sağ üst köşesinde bulunan profil işaretine tıklayın.
  3. “Profilimi yönet” yazısına tıklayarak “settings” seçeneğine gelin ve “sign out of all devices” yazısına tıklayın.

Bütün cihazlarda oturumunuz kapatılacaktır.

Netflix Mobil Uygulamasından Oturum Kapatma

Cep telefonunuzdaki Netflix uygulamasında bütün cihazlardan oturumu kapatmak için ilk önce uygulamayı iPhone veya Android cihazınızda açın. Hesabınıza giriş yaparak sağ üst kısımdaki yeşil simgeye dokunun. Karşınıza çıkan açılır menüden “hesap” kısmına gelin ve “settings” yazısına tıklayarak aşağı kaydırın. “Sign out of all devices” yazısını göreceksiniz. Onay vererek tüm cihazlardan oturumu kapatabilirsiniz.

Oturum kapatma işlemi özellikle mobil uygulama üzerinden yapıldığında 8 saate kadar sürebiliyor. Sizden başka birinin izniniz olmadan cihazlardan birine erişimi olabileceğini düşünüyorsanız, bunun için en iyi çözüm hesap şifrenizi değiştirmek olacaktır.

Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Netflix hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ köşede bulunan profil simgesinin üzerine tıklayın. Açılan menüden “hesap” kısmına gelin ve “üyelik ve ödemeler” bölümünden “parolayı değiştir” yazısına tıklayın. Açılan sayfa mevcut parola ve yeni parolanızı yazarak şifre değiştirebilirsiniz. Parolanızı unuttuysanız aynı sayfa bulunan “parolamı unuttum” yazısına tıklayın. Daha sonra şifre yenileme işleminizi e-posta, kısa mesaj veya sesli arama ile gerçekleştirebilirsiniz.

Netflix hesabınızın şifresini değiştirdiğinizde otomatik olarak kullanılan cihazlardan çıkış yapılıyor. Şifre değiştirme aşağıdaki başlıkta anlatılmıştır. Şifreniz değiştirildiğinde oturum süreniz doluyor ve yeni oturum açma talep ediliyor.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı