Akıllı Telefonlar

Nokia 8 İnceleme

Nokia 8 İnceleme

Kullanıcıların uzun zamandır beklediği Nokia’nın geri dönüşü Nokia 8’le oldu. Peki Nokia bu amiral gemisiyle eski günlerine dönebilecek ve eskisi kadar başarılı olabilecek mi? Özlenilen Nokia tasarımıyla gelen Nokia 8, kamera konusunda iddialı. İyi diyebileceğimiz bir kamera performansına sahip fakat bu alanda daha iyi olan rakipleri var. Yurt dışından yaklaşık 550$ civarında bir fiyata temin edilebilirken, ülkemizde 3100-3400₺ arası bir fiyata alınabilir durumda. Nokia 8 İnceleme ;

Kimler Almalı?

Nokia’nın yıllardır kullanıcısı olan müşteriler dışında; üst düzey tatmin eden bir performans isteyen ve bu miktarları karşılayabilecek herkes QHD ekranlı Nokia 8’e göz atmalı.

Özellikleri

Nokia_8-hero_still_smaller_Optimised-3.png

4 çekirdeği 2.45 GHz, 4 çekirdeği 1.9 GHz hızında çalışan telefonda toplam 8 Kyro çekirdeği bulunduran Snapdragon 835 işlemcisi kullanılmış.

Nokia 8 İnceleme
4 GB RAM ve 128 GB artırılabilir depolama alanı ile karşımıza çıkıyor. Yine bazı telefonlarda olduğu gibi kendi galeri uygulaması yerine Google Fotoğraflar’ı kullanan Nokia 8’de, hem ön hem de arka tarafta 13 megapiksel çözünürlüğünde kameralar bulunuyor.

 

Ayrıca 360 derece ses kayıt özelliğine de sahip.

Nokia 8 İnceleme

Eksileri

  • Eksi bir detay olarak ise ekranını günümüzde daha çok tercih edileceği için biraz daha büyük yapabilirlerdi diyebiliriz.
  • Bir diğer eksiği ise düşük ışıkta kamera performansının bir miktar düşmesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemize devam etmek için reklam engelleyiciyi kaldırınız.