Kapat
Sponsor Reklamlar
Sponsor Reklamlar
Numaradan İsim Sorgulama İsimden Numara Sorgulama
Android 2.582 views 1

Numaradan İsim Sorgulama İsimden Numara Sorgulama

Numaradan İsim Sorgulama İsimden Numara Sorgulama ; Yakın bir geçmişte isimden numara ve numaradan isim sorgulama uygulamasının Türkiye de yasaklanması ile beraber bir çok kişi “Numaradan İsim Sorgulama” ve  “İsimden Numara Sorgulama” işlemini gerçekleştiremez hale geldi. Ama Yeni bir uygulama ile bu sıkıntı çok kısa sürede ortadan kalkacağa benzemektedir. Eski uygulamada olduğu gibi bu yeni uygulamada da tanıdığınız kişiler, arkadaşlarınız, sevgiliniz, akrabalarınız cep telefonlarında sizi nasıl kaydetmiş artık öğrenmek mümkün olacak. Bilmediğiniz numaradan gelen bir aramada cep telefonu ekranında kimin aradığı bilgisi görülecek. Böylelikle kim arıyor sorusuda cevaplanmış olacak. Peki bu uygulamanın adı ne, ve gereksinimleri neler?

Numaradan İsim Sorgulama İsimden Numara Sorgulama

Uygulamanın adı ALO Caller ID & Block. (Uygulamanın adı Kim O olarak değişmiştir). Uygulamayı kim o olarak Play Store da aratıp indirebilirsiniz. Uygulama cep telefonu onay kodu istemektedir. Onay kodunun ardından Profil resmi, doğum tarihi, yaşadığınız şehir ve yaş gibi bilgileri istemektedir. Elbette bu bilgileri doğru bir şekilde vermeniz gerekmemektedir. Sadece isim kısmının doğru olması yeter.

Numaradan İsim Sorgulama İsimden Numara Sorgulama

Uygulama ile numaradan isim sorgulama ve isimden numara sorgulama yapabilmektesiniz. Numaradan isim sorgulama ile diğer kişiler sizi nasıl kayıt etmiş görmeniz mümkün olacaktır. İsimden numara sorgulama ile ise sorguladığınız kişinin numarasının son 4 hanesi ve ayrıca profil resmi görünmektedir.

Elbette bu sistem uygulamayı yükleyen kişilerin birbirleri ile iletişimi sayesinde gerçekleşmektedir. Ayrıca uygulama cep telefonunuzda ki rehberi taramakta ve veri tabanında numara ve isim bilgisini paylaşmaktadır.

Uygulama ücretsiz reklamlı ve kısıtlı versiyonu mevcut olup ayrıca Premium sürümü de mevcuttur. Premium üyelik ile sınırsız numara sorgulama, isim sorgulama ve diğer kullanıcılara sınırsız mesaj gönderebilirsiniz. Ayrıca uygulama içerisinde yer alan reklamlardan da kurtulabilirsiniz. Premium üyelik ücreti ₺ 20 ile ₺ 50 arasında değişmektedir.

Numaradan isim sorgulama, isimden numara sorgulama ihtiyacının en büyük nedeni bilinmeyen numaralardan gelen çağrılardan kaynaklanmaktadır. Halihazırda numaradan isim sorgulama ve isimden numara uygulamasını sunan ulusal bir yapı mevcut olsa da işlem ücretinin çok pahalı olması nedeniyle kişiler bu sistemi tercih etmek istememektedirler.  Numaradan isim sorgulama, isimden numara sorgulama ihtiyacının bir diğer nedeni ise tanıdığınız kişilerin sizleri nasıl kaydettiğini öğrenmek ayrıca bir merak konusudur. En çok merak edenler ise gençlerdir. Gençlerin en çok merak ettiği konu ise sevdikleri, hoşlandıkları kişilerin rehberlerinde nasıl kaydettiklerini merak etmelerinden kaynaklanmaktadır.

Herhangi bir sorunuz olursa yoruma yazarak yardım talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca yazımızı paylaşarak bir çok kişiye numara ve isim sorgulamada yardımcı olabilirsiniz.

admin

“Numaradan İsim Sorgulama İsimden Numara Sorgulama” üzerine 1 yorum

  1. Ahmet dedi ki:

    Lütfen Başak Kuvelin numarasini sorgulayib bana yaza bilirmisiniz numarasini?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.