BlogWindows

Office 2010 Nasıl Yüklenir

Belge hazırlama, tablo oluşturma, sunu hazırlama, verileri organize etme, veri tabanı oluşturma- yönetme, profesyonel mail yönetimi gibi amaçlar için paket ofis programları kullanılmaktadır. Günümüzde en fazla kullanılan Ofis programı Microsoft Office programıdır. Microsoft Office’in 2007,2010, 2016 gibi sürümleri bulunmaktadır. Microsoft Office’in en fazla kullanılan sürümü Microsoft Office 2010’dur. Bu yazımızda Office 2010 kurma hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Microsoft Office 2010 uygulamasını indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Microsoft Office Yükleme Aşamaları

Bilgisayara indirdiğimiz yada Microsoft Office CD’sinde bulunan setup.exe dosyasını çift tıklayarak çalıştırıyoruz.

Office 2010 nasıl yüklenir

Karşımıza gelen ekranda şimdi yükle butonu kurulumu hemen başlatmanızı, özelleştir butonu ise kurulacak Office programlarını seçmemizi, kurulacak yeri seçmemizi ve kullanıcı bilgilerini ayarlamanızı sağlayacaktır. Ayarlarda değişiklik yapmak istiyorsanız özelleştir butonuna basarak ayarlamanızı yapabilirsiniz.

Office 2010 nasıl yüklenir

Karşımıza Office programlarının olduğu bir liste gelecektir. Bu listede yanında beyaz kutu bulunanlar programın kurulacağını gri kutu bulunanlar ise programın kurulmayacağı anlamına gelmektedir.  İstediğimiz programları seçtikten sonra şimdi yükle butonuna basıyoruz ve karşımıza gelen ekrandan Office 2010 yükleme yapmak istediğimiz yeri seçiyoruz. Şimdi yükle butonu ile kurulumu devam ettiriyoruz.

Office 2010 nasıl yüklenir

Sonrasında karşımıza kullanıcı bilgilerini gireceğimiz ekran geliyor, bu ekranda gerekli yerleri doldurduktan sonra şimdi yükle butonuna basarak kurulumu başlatabilirsiniz. Bilgisayar hızına göre değişmekle birlikte Office 2010 kurma işlemi yaklaşık 10 dakika sürmektedir. Sonrasında Microsoft Office kurma işleminiz tamamlanacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu