Kapat
Dyned Placement Test Puanları ve Anlamları
ÇözümNet 1.365 views 0

Öğrencilere DynEd Placement Test Açılması

DynEd Placement Testi, Öğrencilere DynEd Placement Test Açılması, Dyned records manager placement test

Dyned

DynEd® General Placement Test (PT) (DynEd Yerleştirme Sınavı) öğrencilerin DynEd sistemini çalışmaya başlamadan önce almaları gereken “dinleme” temelli bir İngilizce Düzey Belirleme Sınavı’dır. Bu sınavı alan öğrenciler First English ve English for Success eğitim yazılımlarında uygun olan seviyelere yerleştirilirler ve uygun olan dersleri otomatik olarak açılır.


Öğrenciler sınavı almadan önce sınavın amacı ve içindeki soru tipleri hakkında bilgilendirilmelidirler.

DynEd Yerleştirme Sınavı’nda 4 ayrı tip soru vardır

  1. Boşluk doldurma: Bu tip çoktan seçmeli sorular genel olarak kelime bilgisi ya da dilbilgisi noktaları üzerine odaklanır. Cümle okunur ve cümleyi doğru olarak tamamlayacağı düşünülen dört seçenekten biri fare ile tıklanır. Cevaplar belli bir süre içinde verilmelidir ve sadece tek bir cevap hakkı vardır.
  2. Dinlediğini anlama: Bu soru tipinde, soru sesli olarak dinlenerek cevap veya ifadeyi tamamlayan kelime, sayı, deyim ya da cümle fare ile üzerine tıklayarak seçilmelidir.
  3. Sürükleyip bırakma: Bu soru tipinde, bir kelime ya da bir deyim fare yardımı ile cümle içinde doğru yere sürüklenip bırakılmalıdır.
  4. Cümle sıralama: Bu soru tipinde, verilen cümleler okunur ve sıralarına göre harfleri üstteki kutucuklara sürüklenip bırakılır.

Öğrencilere DynEd Placement Test Açılması

Öğretmenler öğrencileri sınav konusunda bilgilendirdikten sonra, Records Manager’da sınıflarına girerek sınavın kilidini aşağıdaki şekilde açıp, okulda gözetimleri altında öğrencilerin sınavı almalarını sağlamalıdırlar:

1. Sınıf ekranında “Placement Test (General)” seçilir
2. “Ctrl + A” tuşlarına basarak tüm öğrenciler seçilir
3. “Düzenle” tuşuna basılır
4. Beliren ekranda “Ctrl” tuşuna basılarak General Placement Test – “Practice Test” ve “Part 1” seçilir
5. “Kilit Aç” tıklanır
6. “Tamam” tıklanır

DynEd Placement Test

DynEd Placement Test

Sınav İngilizce düzeyine göre 5 dakika ile 45 dakika arası değişkenlik gösterir. Sınav üç bölümden oluşmaktadır:

1. Practice Test (Test’e hazırlık, bilgisayar ses ve tıklama kontrolü)
2. Part 1 (60 ~ 75 soru, DynEd 0.0 – 1.2 düzeyi arası)
3. Part 2 (60 ~ 75 soru, DynEd 1.2 – 3.5 düzeyi arası)

Practice Test değerlendirmeye katılmaz. Sınava hazırlık amacıyla bilgisayar ses kontrolü, tıklama kontrolü ve soru tiplerini tanıtmak amaçlıdır.

Part 1 gittikçe zorlaşan 60 ~75 arası sorudan oluşur. 5 ~ 6 soru üst üste hatalı cevap verildiğinde sınav otomatik olarak durur, kilitlenir ve düzey belirlenerek uygun düzeydeki eğitim yazılımları otomatik olarak kullanıma açılır.

Part 2 sınavın Part 1 bölümünden yeterli puan alındığında ( 228 ~250 puan arası) ve 1.2 düzeyine ulaşıldığında otomatik olarak açılır. Gittikçe zorlaşan 60 ~75 arası sorudan oluşur. 5 ~ 6 soru üst üste hatalı cevap verildiğinde sınav otomatik olarak durur, kilitlenir ve düzey belirlenerek uygun düzeydeki eğitim yazılımları otomatik olarak kullanıma açılır.

Sınav çok basit sorularla başlar ve doğru yanıt verdikçe zorlaşır. Sorulara ardarda birkaç kez yanlış yanıt verildiğinde ya da yanıt verilemediği düzeyde sınav kilitlenir ve düzey belirlenmiş olur.

Sınav başladıktan sonra herhangi bir nedenle testten çıkılırsa program gelinen yere kadar yanıtlanan sorular üzerinden düzeyi belirler ve testi kilitler.

Sınavda cevap verilen bir soruya geri dönüp cevabı değiştirme olanağı yoktur.

Dyned hakkında diğer makaleler.

Dyned Bilgisayara Kurma ve Çalıştırma

DYNED Study Score Artırma Önerileri

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.