Blog

Oppo Mesaj Engelleme (SMS Engelleme)

Gün içerisinde birçok farklı kurumdan ve kişiden kısa mesajlar alırız. Hele ki numaramız belli platformların veri tabanlarına kayıt edilmişse istenmeyen birçok yerden kısa mesajlar telefonumuza gelir. Bu durum da bazen oldukça sıkıcı olabilir.

Fakat endişe etmenize gerek yok çünkü isterseniz mesajları kolaylıkla engelleyebilirsiniz. İstediğiniz numaralardan bir daha size SMS gelmemesini sağlayabilirsiniz.

Fakat SMS engelleme her telefonda gerçekleştirilmemektedir. Oppo marka telefona sahipseniz SMS engelleme işlemini yapabilirsiniz.

Ayrıca bakınız: Vodafone numara engelleme nasıl yapılır?

Oppo Mesaj Engelleme Nedir?

Sizi rahatsız eden, arayan ve mesaj atan kişiler veya kurumlar mevcutsa telefon numaralarını engelleyerek bir daha sizinle iletişime geçmelerini engelleyebilirsiniz. Bu işleme SMS ve Arama engelleme ismi verilmektedir.

İkisini birden de aynı anda uygulayabilirsiniz. Her telefon markasına göre SMS ve arama engelleme işlemi farklı şekillerde yapılmakta ve bazılarında yapılamamaktadır. Biz de bu yazımızda Oppo telefonlarda mesaj engelleme işlemini nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

Oppo Mesaj Engelleme – SMS Engelleme

OPPO SMS ENGELLEME
oppo mesaj engelleme

Oppo SMS engelleme işlemini yaparken engellemek istediğiniz numaranın bir daha size mesaj gönderemeyeceğini unutmayın. Fakat bu işlemi gerçekleştirdikten sonra size yine arama yaparak ulaşabileceklerdir. İsterseniz daha sonra aramaları da engelleyebilirsiniz. Oppo telefonunuzda SMS engelleme işlemini yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • Telefonunuzu açın ve menüden “Telefon” simgesine dokunun.
  • Açılan sayfanın sağ üstünde bulunan 2 noktaya tıklayın.
  • Açılır menüden “Engelle ve Filtrele” yazısına tıklayın.
  • Açılan sayfada arama ve mesaj için engellediğiniz numaraları görebilir ve düzenleyebilirsiniz.
  • Tekrar sağ üstte bulunan iki noktaya tıklayın ve “Kuralları Ayarla” yazısına tıklayın.
  • Açılan sayfada “Mesajları Engelle” sekmesine girin.
  • Buradan nasıl bir engelleme yapacağınızı seçin ve gerekli bilgileri doldurarak işlemi tamamlayın.

Engelleme seçenekleri olarak özel numaraları, filtrelenmiş kelimeleri veya bilinmeyen numaraları tercih edebilirsiniz. Böylece mesajları engellemiş olursunuz. Aynı sayfa içerisinde aramaları da engelleyebilirsiniz.

Hattan Numara Engelleme

Bir numaranın sadece mesajlarını değil tüm iletişimini engellemek istiyorsanız bunu telefon hattınız üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sahip olduğunuz hattınızın uygulamasını indirmek ve bu uygulama içerisinden gerekli ayarları değiştirmektir. Böylece istediğiniz numaraların size ulaşmasını tamamen engellemiş olursunuz.

İstenmeyen numaraları engellemek oldukça faydalı bir işlemdir ancak iş ciddileşirse ve durum taciz, korsanlık gibi durumlara gelirse yetkili kişilere başvurmanızı öneririz. Önemli bir vaka halinde polise başvurabilirsiniz. Fakat sadece engelleme işlemleri için yukarıda bahsettiğimiz yöntemleri uygulayabilirsiniz. Umarız içeriğimiz sayesinde siz de Oppo telefonunuzda mesajları başarıyla engellemiş ve sistemi öğrenmişsinizdir.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu