Blog

Oppo Telefonda Fotoğraf Gizleme Yöntemleri

Bazı fotoğraflarımızın, videolarımızın ve belgelerimizin telefonumuzda herkes tarafından özgürce görüntülenmesini istemeyebiliriz. Hele ki telefonumuz bazen arkadaşlarımızın veya ailemizin eline geçiyorsa bu içerikleri gizleme yöntemlerini arıyor olabilirsiniz.

Eğer Oppo marka veya Android bir telefona sahipseniz gizleme işlemini kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Böylece fotoğraflarınız ve diğer içerikleriniz sadece siz istediğiniz zaman görüntülenebilir olurlar. Bunun dışında erişilmesi imkansıza yakın olacaktır. Bu içeriğimiz Oppo telefonda fotoğraf gizleme nasıl yapılır sorusuna cevap vereceğiz.

Ayrıca bakınız. Whatsapp profil fotoğrafı gizleme nasıl yapılır?

Oppo Telefonda Fotoğraf Gizleme

Telefonunuzdaki bazı fotoğrafları gizlemek için uygulayabileceğiniz birden fazla yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden kendinize en uygun olanı belirleyerek şimdi fotoğraflarınızı gizleyebilirsiniz. Bahsedeceğimiz her iki yöntemde de bazı eksiler ve artılar bulunmaktadır. Ayrıca her yöntem aktif olarak çalışmaktadır.

Oppo Fotoğraflar Uygulaması ile Fotoğraf Gizleme

Oppo telefonunuzda bazı fotoğrafları gizlemek istiyorsanız kullanabileceğiniz en güncel yöntem fotoğraflar uygulaması yardımıyla fotoğraflarınızı gizlemektir. Bu yöntem ile fotoğraflarınızı tamamen görünmez hale getirebilir ve sadece siz şifre girdiğinizde görünür hale getirebilirsiniz. Bu yöntemi kullanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • Telefonunuzu açın ve menüden “Fotoğraflar” uygulamasına tıklayın.
  • Açılan uygulamada silmek istediğiniz fotoğrafı veya fotoğrafları seçin.
  • Seçimi yaptıktan sonra aşağıda görünen menüden “Daha Fazla” butonuna tıklayın.
  • Açılır menüde “Özel Olarak Ayarla” yazısına dokunun.

Bu işlemi yaptıktan sonra fotoğraflarınız görünmez olacaktır. Gizlediğiniz fotoğraf veya fotoğrafları tekrar görebilmek için fotoğraflar uygulamasının ana sayfasına dönün ve “Keşfet” butonun yanındaki boş alana birkaç saniye dokunun. Sonrasında şifre girmeniz istenecek ve gizlediğiniz fotoğraflar görüntülenebilecektir.

Klasör Gizleme Yöntemi ile Fotoğraf Gizleme

Sadece Oppo marka telefonlarda değil, tüm Android işletim sistemine sahip telefonlarda kullanabileceğiniz bu yöntem sayesinde büyük ve fazla sayıda içeriğinize kısa süre içerisinde gizleyebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • Gizlemek istediğiniz fotoğrafları ve diğer içerikleri tek bir klasör içerisinde taşıyın.
  • Menüden “Dosyalarım” uygulamasına girin.
  • Fotoğraflarınızı ve diğer içeriklerinizi attığınız klasörü bulun.
  • Bu klasöre basılı tutarak yeniden adlandır tuşuna basın.
  • İsminin başında “.” olacak şekilde değiştirin. (Örnek: “.gizli”)
  • Tamam butonuna basarak kaydedin.

Bu klasör içerisinde bulunan tüm fotoğraf ve videolar o dakikadan itibaren galeri ve benzeri uygulamalarda görüntülenemeyecektir. Böylece istediğiniz dosyaları kolayca gizlemiş olacaksınız. Daha sonra ister bu klasörün içerisinden isterseniz de klasörün ismini tekrar değiştirerek fotoğraflarınızı tekrar görüntüleyebilirsiniz.

Şifreleme Uygulamaları ile Fotoğraf Gizleme

Sadece belirli fotoğrafları ve videoları değil, tüm içeriklerinizi gizlemek istiyorsanız da uygulayabileceğiniz yöntemler bulunuyor. Bu yöntemlerin başında üçüncü kişiler tarafından geliştirilen uygulama şifreleme aplikasyonları bulunuyor. Bu uygulamaları Play Store ile indirerek uygulamalarınızı şifreleyebilirsiniz.

Örneğin böyle bir şifreleme aplikasyonu indirerek galeri uygulamasını şifreleyebilir ve başkalarının erişmesini engelleyebilirsiniz. Şifre olarak bir şekil, fotoğraf veya yazılı bir şifre belirleyebilirsiniz. Böylece telefonunuz başkalarının elinde geçse bile fotoğraflarınızı görüntüleyemezler.

Umarız siz de kendinize en uygun olan Oppo fotoğraf gizleme yöntemini seçmiş ve başarılı bir şekilde fotoğraflarınızı gizlemişsinizdir. Uzun vadeli olarak fotoğraflarınızı gizlemek istiyorsanız kendinize ek bir SD Kart alabilir ve ayrı olarak fotoğraflarınızı bu kartta saklayabilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu