Kapat
Samsung Galaxy A8 ve A8 Plus
İnternet 160 views 0

Orta Sınıfın Yüksek Performanslısı Samsung Galaxy A8 ve A8 Plus

Samsung’un Galaxy A serisi “Samsung’un orta sınıf mobil cihazı” olarak adlandırılıyor. Bu serinin en güncel telefonu olarak orta sınıfın yüksek performanslısı Samsung Galaxy A8 ve A8 Plus yolunu gözleyenler fazla beklemeyecek. Samsung Galaxy A8 (2018) ve Galaxy A8+ (2018) adı ile bu iki telefon daha önce Samsung tarafından resmen duyurulmuş idi. Sırası ile 5,6 inç ve 6 inçlik ekranlarla gelen bu telefonlar Infinity Super AMOLED ve Full HD olarak yolda. Exynos 7885 yonga setleri her iki telefon için 14 nm mimariyle geliştirilmiş 8 çekirdekli işlemciyle geliyor. Başlangıç olarak Android 7.1.1 (Nougat) sürümü destekli olarak pazarda yerini alacak.

Samsung Galaxy A8 ve A8 Plus

Samsung Galaxy A8 ve A8 Plus Tam Çıkış Tarihi Belli Oldu

İddialı olarak mobil cihaz dünyasına dahil olacak orta sınıfın yüksek performanslısı Samsung Galaxy A8 ve A8 Plus için Vietnam’daki müşteriler ön sipariş verebiliyor. Her iki cihazın çıkış tarihi 6 Ocak 2018 olarak duyurulmuştur. Görünüm bakımından Galaxy S’lerle fark görünmeyen Galaxy A8 ve A8+’ın çok beğenileceği kuvvetle muhtemel. Satış fiyatlarının ise 3.000 – 4.000 TL arasında olması bekleniyor. Yurt dışı üretim maliyetleri de açıklanmış olan A8 499 Euro, A8+ ise 599 Euro maliyete sahiptir. Artık “amiral gemisi” olarak bilinen üst sınıf cihazların 1.000 Dolar civarında bir maliyete sahip olduğu düşünüldüğünde, orta sınıf cihazlara bu para verilir mi verilmez mi, tartışılır.


Parmak İzi Okuyuculu Samsung Galaxy A8 ve A8+

Samsung Galaxy A8 ve A8 Plus

Parmak izi okuyucusu orta sınıfın yüksek performanslısı A8 ve A8+ modellerinde Galaxy A5-A7 modellerindeki gibi ekran altında değil. Kameranın hemen altına yerleştirilmiş olan parmak izi okuyucusu, konumu itibariyle tartışılıyor. Galaxy S8, S8+ ve Note 8 modellerinde olduğu gibi kamera sağında ve asimetrik bir konumda da değil. Telefonun arka yüzünde, kameranın alt kısmında ve “metal bir ayraç” ile ayrılmış bir konumda bulunuyor. Galaxy S9’un “sızdırılan” görüntülerinde de parmak izi okuyucunun A8 ve A8+’taki gibi konumlandırıldığı biliniyor. Öte yandan Note 8’de, parmak izi tarayıcısına elleri nispeten küçük olan cihaz kullanıcılarının dokunması imkansız olduğu için eleştiriler almıştı.

 

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.