OyunBlog

Para Kazandıran Bilgisayar Oyunları Nelerdir?

Para kazandıran bilgisayar oyunlarını oynayarak ek gelir oluşturmak neredeyse her bilgisayar oyuncusunun hayalleri arasında yer almaktadır. Eğlenceli vakit geçirmemizi sağlayan bu tür bilgisayar oyunları, kendi içlerinde ekonomiye sahip oldukları için çeşitli yöntemler ile para kazanabilmek mümkündür. Fakat bazı detayların bilinmesi ve oyun dışında aktivitelerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Dolayısıyla bilgisayar oyunlarından para kazanmak isterken, mevcut eğlencenizin azalabileceğini unutmamanız gerekiyor. Bunu göze alıyorsanız, içeriğimizi inceleyebilir ve para kazandıran bilgisayar oyunları hakkında aradığınız tüm bilgilere erişebilirsiniz.

Para Kazandıran Bilgisayar Oyunları

Kulağa ne kadar inandırıcı gelmiyor olsa da para kazandıran bilgisayar oyunlarını oynayabilmeniz ve bunlardan kendinize ek gelir oluşturabilmeniz mümkündür. Fakat bunun için oyunlardan daha fazlasını bilmeniz ve ne gibi işlemler yapmanız gerektiğini öğrenmeniz gerekmektedir. Bu noktada internet üzerinde veya bilgisayarınıza yükleyerek oynayabileceğiniz ve az çok fark etmeksizin kazanç sağlayabileceğiniz onlarca oyun bulunmaktadır. Fakat her birinin kazanç mantığı farklıdır. Dolayısıyla teker teker incelemeniz gerekecektir.

Çevrimiçi oyunlarda iyi olduğunuzu düşünüyorsanız ve oyunları çabuk öğrenirim diyorsanız, içeriğimizde bulunan oyunları ve kazanç yöntemlerini inceleyerek hemen işe koyulabilirsiniz. İlk süreçte çok yüksek tutarlar kazanmayacak olsanız da zaman içerisinde kendinizi geliştirebilir ve pasif gelirin kapılarını açabilirsiniz. Ayrıca boş vaktiniz fazlaysa birden fazla oyunu oynayarak kısa süre içerisinde kendinize gelir oluşturabilmeniz de mümkündür.

Para Kazandıran Bilgisayar Oyunları
Para Kazandıran Bilgisayar Oyunları

CS:GO Oynayarak Para Kazanmak

Para kazandıran bilgisayar oyunları dendiğinde belki de akla ilk gelen oyun CS:GO olmaktadır. Geniş skin seçenekleri, büyük pazarı, oyun içi rütbeler ve çok daha fazlası ile bu oyundan para kazanabilmeniz mümkündür. FPS tarzı bir savaş oyunu olan Counter Strike Global Offensive oyunu mutlaka duymuş ve bilgisayar oyunlarına karşı ilgiliyseniz oynamışsınızdır. Bu oyundan para kazanabileceğiniz yöntemler ise şöyledir:

 • Yalnızca CS:GO oyununu oynayarak haftalık 1 adet skin ve 2 adet kasa kazanabilir ve bunları Steam pazarı üzerinden satarak kazanç elde edebilirsiniz.
 • Yeni hesaplar oluşturarak rütbelerini yükseltebilir, yüksek rütbeli hesapların internet üzerinden satışını gerçekleştirebilirsiniz.
 • Mevcut kullanıcıların hesaplarını alarak rütbelerini yükseltebilir ve bu işten para talep edebilirsiniz.
 • Pazar üzerindeki skinleri satın alarak değerlenmesini bekleyebilir ve CS:GO borsasını oynayabilirsiniz.

Tüm bunların yanında çeşitli kasa açma siteleri üzerinden veya CS:GO içerisinde bulunan kasalardan açarak şansınızı deneyebilirsiniz. Genellikle kasaların fiyatı 30TL ile 100TL arasında değişmekte ve içerisindeki skinler 1TL ile 10000TL arasında değişkenlik göstermektedir. Ancak bu işlem şans oyunu olarak nitelendirildiği için kesin olarak kazanç sağlayabileceğinizi söyleyemeyiz.

CS:GO Oynayarak Para Kazanmak
CS:GO Oynayarak Para Kazanmak

SecondLife Oynayarak Para Kazanmak

SecondLife, Sims benzeri bir oyun olan ancak çevrimiçi olarak arkadaşlarınızla girebileceğiniz oldukça eğlenceli bir hayat simülasyonu oyunudur. Bu oyun içerisindeki tüm ögeler tamamen gerçek paraya bağlı bir şekilde alınıp satılabildiği için ciddi miktarlarda kazanç elde edebilmeniz mümkün olacaktır. Oyun içerisindeki önemli görevleri yaparak, al sat işlemleri gerçekleştirerek ve karakterinize yatırım yaparak kendinize oyunlar üzerinden ek gelir oluşturabilirsiniz. Bu süreçte arkadaşlarınızla keyifli vakitler geçirebilir ve kendi sanal dünyanızı meydana getirebilirsiniz.

SecondLife Oynayarak Para Kazanmak
SecondLife Oynayarak Para Kazanmak

League of Legends (LoL) ile Para Kazanmak

League of Legends, bilindiği üzere bugün en çok oynanan çevrimiçi oyunlardan biridir. E-Spor turnuvaları da yapılan LoL oyununda uzmanlaşmak, ciddi kazançlar elde etmenizi sağlayabilir. LoL içerisinde CS:GO gibi oyunlarda bulunan ekonomi sistemi bulunmuyor olsa da oynayışınız ile para kazanabilirsiniz. Bunun için örneğin aşağıdaki işleri yapabilirsiniz:

 • Yeni hesaplar oluşturarak rank yükseltebilir ve hesapların satışlarını yapabilirsiniz.
 • Mevcut hesap sahiplerinden hesaplarını alarak rütbelerini yükseltebilir ve para talep edebilirsiniz.
 • Bölgesel ve genel LoL turnuvalarına bireysel veya takımınızla katılarak büyük ödüllerin sahibi olabilirsiniz.
 • LoL oyununda E-Spor kariyeri oluşturmayı hedefleyerek takımlara transfer olabilir ve E-Spor oyuncusu olarak ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

Görüldüğü üzere LoL oyunundan da para kazanabileceğiniz birçok farklı yol bulunmaktadır. Bunlardan kendinize en uygun olanını seçerek işe koyulabilirsiniz. Fakat bu noktada yukarıda da belirttiğimiz gibi iyi bir oyuncu olmanız gerekecektir. Aksi taktirde LoL oyunu ile para kazanmanız pek mümkün olmayacaktır.

League of Legends (LoL) ile Para Kazanmak
League of Legends (LoL) ile Para Kazanmak

Rollercoin ile Para Kazanmak

Rollercoin, sanal kripto para madenciliği yapabileceğiniz ve oynadığınız eski tip oyunlar ile para kazanabileceğiniz, boş vakitleri değerlendirme amaçlı oldukça kullanışlı bir oyun motoru olarak karşımıza çıkıyor. Rollercoin içerisinde ondan fazla atari tarzı oyun bulunuyor ve her oyun yaklaşık bir dakika sürüyor. Başarılı bir şekilde oyunlardan herhangi birini tamamlamanız halinde hesabınıza maden gücü yükleniyor. Maden gücü de kripto para ödülleri kazanmanızı sağlıyor.

Rollercoin web tabanlı bir oyun platformu olduğu için cihazınıza herhangi bir şey indirmenize gerek duyulmamaktadır. Dolayısıyla arka planda madencilik mi yapıyor gibi şüphelere de kapılmanıza gerek yok. Hemen sisteme kayıt olarak oyunları oynamaya başlayabilir ve platformun çalışma mantığını inceleyebilirsiniz. Küçük yatırımlar yaparak ilerlemenizi arttırabilir ve düzenli olarak pasif gelir sahibi de olabilirsiniz.

Rollercoin ile Para Kazanmak
Rollercoin ile Para Kazanmak

Axie Infinity Oynayarak Para Kazanmak

Para kazandıran bilgisayar oyunlarından bahsedip, mevcut NFT ve Metaverse projelerinden bahsetmesek olmazdı. Axie Infinity ismiyle bilinen ve Metaverse kavramının en önemli öncülerinden biri olarak nitelendirilen bu projenin içerisinde, açık dünyaya sahip RPG tarzı bir oyun bulunuyor. Çeşitli yatırımlar ile kendinizi geliştirebileceğiniz ve çok fazla kazançlar elde edebileceğiniz oyunumuz, tamamen bu kazanç sistemi üzerine kuruludur.

Özellikle Pokemon tarzı oyunları seven kullanıcılarımız için Axie Infinity vazgeçilmez bir oyun olacaktır. Fakat kripto para piyasalarında önemli bir yere sahip olduğu için para kazanabilmek adına öncelikle ciddi yatırımlar yapmanız gerekiyor. Aksi halde istediğiniz paraları kazanmak için uzun zamanlar boyunca oyunumuzu oynamak zorunda kalabilirsiniz.

Axie Infinity Oynayarak Para Kazanmak
Axie Infinity Oynayarak Para Kazanmak

Diğer Para Kazandıran Bilgisayar Oyunları

İçeriğimizde belirtmiş olduğumuz tüm bu para kazandıran bilgisayar oyunlarının dışında, oynayabileceğiniz ve kendinize ek gelir oluşturabileceğiniz onlarca oyun bulunuyor. Örneğin Steam üzerindeki çevrimiçi ve pazarı bulunan oyunları oynayabilir ve kazandığınız eşyaların satışını yaparak kendinize küçük gelirler oluşturabilirsiniz. Bunun yanında oynayabileceğiniz oyunlar ise şöyledir:

 • Pokemon GO
 • Valorant
 • PUBG Mobile
 • Minecraft
 • Mobox
 • Team Fortress 2
 • Dota 2
 • Paid Game

Oyun oynayarak para kazanma işini ek bir gelir yerine direkt olarak ana işiniz yapmayı hedefliyorsanız başka yöntemler denemeniz gerekecektir. İyi bir oyuncuysanız E-Spor takımlarına katılabilir, yayıncı olabilir veya kripto para dünyasına girerek Metaverse oyunlarına yatırımlar yapabilirsiniz.

İçeriğimizde tüm detaylarıyla para kazandıran bilgisayar oyunlarını sizlerle paylaşmaya çalıştık. Burada edindiğiniz bilgilerden yola çıkarak sizler de hemen oyun oynamaya başlayabilir ve kendinize yeni gelir kapıları oluşturabilirsiniz. Ayrıca İnternetten Sermayesiz Para Kazanma Yolları başlıklı içeriğimizi de ziyaret etmek isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu