Kapat
Sponsor Reklamlar
Periscope Hesap Silme
ÇözümNet 696 views 0

Periscope Hesap Silme Nasıl Yapılır Güncel

Periscope Hesap Silme işlemi son gelen güncellemelerden önce e-posta yoluyla talep edilerek yapılıyordu. Son güncellemeler ile Periscope Hesap Silme işlemi artık uygulama içerisinde de yapılabilmektedir. Ancak Periscope Hesap Silme işlemi öncesi mutlaka yapılması gerekenler vardır. Aksi takdirde Periscope hesabınız silinmeyecek ve aktif olmaya devam edecektir.

Periscope hesabının nasıl silineceğine geçmeden önce Periscope hakkında kısa bir bilgi verelim. Periscope kullanıcılarına canlı yayın yapma olanağı sunan bir sosyal medya uygulamasıdır. Dünya genelinde canlı yayın yapan kullanıcılara ulaşabileceğiniz gibi, aynı şekilde dünya genelinde yaptığınız canlı yayınlara ziyaretçi de gelebilmektedir. Elbette bu ziyaretçileri engellemek de mümkündür. Bu kısa bilgiden sonra Periscope hesabının nasıl silineceği ile ilgili bilgilere geçelim.

Periscope Hesap Silme

Periscope Hesap Silme Nasıl Yapılır

Periscope hesabınızı silmek için aşağıda belirtilen adımları takip ediniz.

  1. Periscobe uygulamasını açın.
  2. Uygulamada sağ üst köşede bulunan profil sekmesine dokunun.
  3. Ardından Ayarlar sekmesine dokunun.
  4. Alt tarafta bulunan Hesabı Devre Dışı Bırak seçeneğine dokunun.
  5. Hesabınız artık devre dışı bırakılmış ve silinmesi için Periscope uygulamasına gönderilmiştir. Şayet aynı hesap bilgileri ile tekrar giriş yaparsanız sizden Yeniden Kullanıma Aç Uyarısı ile karşı karşıya kalırsınız. Bu da hesabınızın silinmesini iptal edecektir.

Periscope Hesap Silme İşlemi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Periscope uygulamasına üyelik gerçekleştirirken Google, Facebook yada Twitter hesabı ile üyelik gerçekleştirmiş iseniz, üyelik esnasında Google, Facebook ve Twitter’dan Persicope uygulamasına erişim izni vermişsiniz demektir. Uygulama verdiğiniz erişim iznini Google, Facebook ve Twitter’dan ilgili yerlerden izin verdiğiniz erişimleri iptal etmeniz gerekecektir. Aksi takdirde hesabınızın silinmesi geçikecektir. Ayrıca bu izinlerin kalkması güvenliğiniz açısından da önemlidir. Silinme aşamasında, sürecin ne kadar süreceği belli olamadığı için, karşılaşabileceğiniz problemlerden de kurtulmuş olursunuz.

Periscope uygulamasının hem ülkemizde hem de dünyada sahip olduğu ün her ne kadar olumlu gibi görünse de, kullanıcılar uygulamayı pekte hoş olmayan bir şekilde kullanılmaktadır. Bu yüzden tekrardan altını çizerek belirtmek istiyoruz. Google, Facebook ve Twitter üzerinden kayıt oluş iseniz, uygulamaya verdiğiniz erişim iznini mutlaka kaldırmayı unutmayınız.

teknozum ailesi

abdullah yanarateş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.