Blog

Pinterest Hesap Silme Nasıl Yapılır

Pinterest büyük görselliğe sahip bir sosyal paylaşım iletişim sitesidir. Facebook ve Instagram gibi sürekli olarak birçok paylaşımlar gerçekleştirilir. Pinterest ile beğeni ve arkadaşlarınızla iletişime geçebiliyorsunuz. Talep ettiğiniz isteklere göre her zaman uygun bir alan bulunmaktadır. Pinterest kullanmanız için üye olmalısınız. E-posta adresiniz veya Facebook hesabınızla giriş yaptıktan sonra kullanabilirsiniz. Bu yazımızda Pinterest hesap silme nasıl yapılır sorusunun yanıtı bulunmaktadır.

Pinterest Kalitesi

Pinterest Hesabınızı kısa bir süreliğine dondurmak isterseniz hesabınızı hemen devre dışı bırakabilirsiniz. Bunun dışında hesabınızı tamamen kapatabilir ve kalıcı olarak silebilirsiniz. Pinterest ana sayfası içerisinde sağ üst köşede bulunan kullanıcı adınızın üzerine basarak profilinize giriş yaparsınız. Türkiye’de çok fazla popüler olmamasına rağmen 2010’dan bu yana Pinterest’in dünyada takipçi sayısı 50 milyonu aşmıştır. Birçok alanda faaliyet gösteren Pinterest sadece ilgi alanlarınıza göre bilgi vermektedir.

Pinterest hesabını silmek

Sıkıldınız ve artık ayrılmak istiyorsanız Pinterest hesabınızı silmek istiyorsanız imkansız ve çok zorlu bir yolculuk olmamaktadır. İlk olarak Pinterest hesabınıza hemen girmeniz gerekmektedir. Ayrıca bunu bilgisayardan yapmak sizin işinizi çok daha rahatlatarak kolaylaştırabilir. Bu nedenle bilgisayardan yani tarayıcıdan silme işlemi yapmanız daha kolay olmaktadır.

Pinterest Hesap Silme

Pinterest Hesap Silme
Pinterest Hesap Silme

Pinterest hesabınıza hemen giriş yaptıktan daha sonra açılan ana sayfaya geliyorsunuz. Daha sonra ana sayfada sağ üst bölümde yer alan kullanım ayarlar butonuna tıklıyorsunuz. Daha sonra tipik rastladığımız ayarlar şekil simgesidir. Sonra bu simgenin en altında hesap ayarları bölümü bulunacaktır. Böylece İlk cümlede yer alan hesap ayarları link bölümüne tıklıyoruz ve “hesabı devre dışı bırak” alanına geldikten sonra hesabınızı ne için kapatmak istediğiniz sorulur. Size verilen ana seçeneklerden birisini hemen seçiyorsunuz ve sonra aynı pencerenin sol tarafında sağ taraftaki küçük değil altı çizili olarak hesabımı kalıcı olarak kapatın yazısına tıklıyorsunuz. Bu aşamadan daha sonra kullandığınız ana mail adresine onay maili gönderilip gönderilmeyeceğine dair pencere çıkmaktadır. Buna sisteme de evet, e-postayı gönderin seçeneğine tıklıyorsunuz. Daha sona ana pencerede yazılı olan e-posta adresini açıp Pinterest’in size gönderilmiş olan kesin onay maili açtıktan sonra bu mailde yer alan yönergeyi tamamlayım onayladıktan sonra Pinterest hesabınızı tamamen kalıcı olarak silmiş olmaktasınız.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu