BlogWindows

Pound İşareti £ (Sterlin Simgesi) Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlerle Pound İşareti (Sterlin Simgesi) Bilgisayarda Nasıl Yapılır konusuna değineceğiz. Birçok bilgisayar kullanıcı internette nasıl; emoji, sembol ve simge gibi işaretleri yapmayı bilmemektedir. Bu durum sonucunda etraftan işaretleri kopyalamaya çalışan insanlar bu durumdan çok hoş olmamaktadır. Sizlere sunduğumuz yazı doğrultusunda nasıl bu gibi işaretleri yapacağınızı öğrenebileceksiniz. pound işareti diğer adı ile sterlin simgesi bilgisayarda nasıl yapılır sorusuna gelin birlikte cevap bulalım.

Klavyeden Pound İşareti Nasıl Yapılır?

İsterseniz size hazır olarak vereceğimiz(£) pound işaretini kopyalayabilir ve gerektiği zaman yazımızdan kopyalayarak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Nasıl yaptığımızı gelin gösterelim. İlk olarak bilgisayarınıza yazı yazabileceğiniz bir metin belgesi açmalısınız. Bunun ardından metin belgesine Alt gr+2 tuşuna basmalısınız. Bu şekilde pound işaretini kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Pound Sembolü Nerede Kullanılır?

Öğretilen bu simgeyi birçok yerde kullanabilirsiniz. Çeşitli internet sitelerinde veya arkadaşınızla para hakkında konuşurken bu simgeyi kullanabilirsiniz. Facebook ve Instagram gibi uygulamalar bu simgeyi otomatik olarak klavyesinde bulundurur. Ancak bazı klavyelerde otomatik olarak bulunmamaktadır. Pound sembolünü genelde Letgo gibi al-sat uygulamalarında çoğunlukla kullanabilirsiniz.

Bazı siteler bu gibi sembollere izin vermemektedir. Sitenin sembolü yasaklayıp, yasaklamadığını siteye bir mesaj atarak bakabilirsiniz. Böylelikle sembolün web sitesinde yasaklı olup olmadığını çok basit şekilde öğrenebilirsiniz. Sembolü istediğiniz diğer bütün uygulamalarda kullanabilirsiniz.

Pound Sembolünü Android Cihazlarda Nasıl Kullanılır?

Makalede belirttiğimiz gibi bu yöntemleri kullanarak pound sembolünü dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Telefonda kullanana bilmeniz için, bilgisayardan Whatsapp web’i açmalısınız. Bilgisayardan Whatsapp web açtıktan sonra telefonunuzdan karekodu okutunuz. Bundan sonra bilgisayar ekranından herhangi bir arkadaşınızı pound işaretini mesaj olarak atınız. Telefonunuzda artık pound işareti bulunmaktadır. Dilediğiniz kadar pound işaretini kopyalayarak sınırsız bir şekilde kullanabilirsiniz.

Pound İşareti Neye Yarar?

Pound işareti bir para birimidir. Diğer adı ise Sterlin’dir. İngiltere de bir dönem isim olarak çok kullanılmıştır. Yerini Sterline bırakmıştır. İngiltere haricinde Galler ülkesinde de kullanılmaktadır.

Pount için her birime penny denmektedir. Döviz durumu veren her bankada İngiliz sterlini adını alır. Pound’un uzun olarak telaffuzu ise İngiliz Pound’udur. İngiltere halkı günümüzde halen Pound kullanmaktadır. Pound’un yanında pençe ismini de çok duyabilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu