BlogSosyal MedyaWindows

PUBG FPP ve TPP Nedir?

PUBG Dünya’da en çok oynanan oyunlar arasında yer alıyor. Oyunun kendi içerisinde farklı modları olabiliyor ve bu modlar tercihen kişiden kişiye değişiyor. En çok merak edilen konulardan biri de fpp ve tpp nedir? (pubg) nedir oluyor. Aslında çok basit bir farkı var. TPP, üçüncü şahıs bakış açısı ile oynanan bir oyun iken FPP birinci şahıs bakış açısı ile oynanılan oyun oluyor.

FPP Açılımı ve Hakkında

First Person Perspective bilinen ismi ile FPP, bizzat etrafın oyuncunun gözünden görülmesi ile oynanan oyun modu oluyor. FPP modu Counter’da da görülen bir mod. Etraftaki her şey oyuncunun gözünden görülüyor. Oyuncunun görebileceği bakış açısı ile görülüyor.

Bu mod bazı kesimler tarafından çok fazla tercih ediliyor. Ancak PUBG’de FPP çok fazla tercih edilmiyor bu sebeple de birinci bakış açısı yani FPP ile oynanan oyunların içerisinde yer alan bot sayısı oldukça fazla oluyor.

TPP Açılımı ve Hakkında

Third Person Perspective, yani TPP oyuna üçüncü bir şahsın gözü ile bakılmasını sağlıyor. İlahi bir bakış açıcı gibi oyuncuda kendi karakterini görebiliyor. Birinci şahısta oyuncu karakterini göremiyordu, çünkü etrafa karakterinin gözünden bakıyordu fakat TPP oyuna uzaktan bakılmasını sağlıyor.

Daha geniş bir görme açısı sağlıyor. PUBG oyununda en çok tercih edilen mod oluyor. TPP ile araç kullanmak da daha basit oluyor, etraf rahatlıkla görüldüğü için taşlara takılma gibi sorunlar yaşanmıyor.

FPP Mi Yoksa TPP Mi?

PUBG kullanıcıları First Person Perspective (FPP) yerine Third Person Perspective (TPP)’yi daha çok kullanıyorlar. Çünkü TPP daha geniş bir bakış açısı sağlıyor ve düşmanlar daha kolay görülüyor. Merak edilen bir konu da FPP ile oynayan bir kullanıcını rakibi TPP modunda oynayan bir rakip mi sorusu oluyor.

Bunun cevabı hayır oluyor. Birinci şahıs mod olarak seçilmiş ise düşmanlar da bu modda geliyor. Çünkü bu modda görüş açısı daha kısıtlı oluyor. TPP ile oynayan oyuncular da TPP oynayan rakipler ile eşleştiriliyor. Böylelikle de herhangi bir dezavantaj durumu yaratılmamış oluyor.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu