Kapat
PUBG Mobil En İyi Silahlar
Oyun 705 views 0

PUBG Mobil En İyi Silahlar

PUBG Mobil En İyi Silahlar; Bunda sadece bir kaç ay öncesine kadar sadece bilgisayarlarda oynanabilen popüler Steam Oyunu PUBG, artık Android ve iOS telefonlarda oynanmaya başlanmasıyla, hem dünyada hem de Türkiye’de milyonlarca oyuncunun dikkatini çekmeyi başarmıştır. Ülkemizde de hatırı sayılır bir oyuncu kitlesine ulaşan PUBG Mobil oyuncuları, oyunu oynamaya başlamakla beraber akıllarına şöyle bir soru takılmıştır; PUBG Mobil En İyi Silahlar hangileridir? Teknozum ailesi olarak sizler için PUBG Mobil En İyi Silahlar araştırmamızın sonuçlarını yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

PUBG Mobil En İyi Silahlar

Saldırı Silahları PUBG Mobil En İyi Silahlar

İsimCephane TürüHasarStabilite
AKM7.624834
M-165.564136
Groza7.624821
 • AKM:Etkili bir taarruz silahı olup, oyundaki rakiplerini bir kaç saniye içerisinde yok edebilirsiniz. 30 mermilik şarjöre sahip olan bu silahın güç değeri 42, hassasiyeti ise 34 ‘dür.
 • M16: Uzak dövüşler için en uyguın silah olup yarı otomatik özelliğe sahiptir. Tek seferde tüm şarjörü boşaltmak mümkün değildir. Dışarıda iken bu silahın yanınızda olması size avantaj sağlayacaktır.
 • Groza: AKM’den daha yüksek bir ateş gücüne sahip olan bu silah, sadece havadan bırakılan ikmal kutularında bulunmaktadır. Groza silahını bulana kadar oyunda AKM işinize çok yarayacaktır.

PUBG Mobil En İyi Silahlar

Tabancalar PUBG Mobil En İyi Silahlar

İsimCephane TürüHasarStabilite
P-18C9 mm1925
P1911.453526
P-929 mm2924
 • P-18C: Oyunda ilk bulacağınız silahlar arasında bu silah yer alacaktır. Hızlı bir ateş gücüne sahip olsa da ancak sürpriz yaparak rakibe zarar verebilirsiniz. Silahın şarjörü çabuk bittiği için rakibi tamamen etkisiz hale getirememektedir.
 • P-92: P-18C’den daha fazla hasar vermesine rağmen diğer tüm özellikleri aynı. Seçim yapmak zorunda kalrısanız P-92’yi tercih etmelisiniz.
 • P1911: Verdiği hasar yüksek olmasına rağmen ateş hızı düşük bir silahtır. Üstelik şarjör sayısı da az olan bir silahtır. Rakibin baş bölgesine sıkılan tek bir mermiyle rakibinizi etkisiz hale getirebilirsiniz.

Hafif ve Ağır Makineli Silahlar PUBG Mobil En İyi Silahlar

İsimCephane TürüHasarStabilite
Micro Uzi9 mm2331
M2495.564444
UMP99 mm3531
 • Micro Uzi: Nişan olması çok zor olan bir silah olsa da ani durumlarda, oda içlerinde ve taramalı olarak kullanılabilecek bir silahtır.
 • M249: Uzun mesafeli savaşlar için kullanılabilecek oyunda ki en iyi ağır makineli tüfekler arasında yer almaktadır. Yüksek oranda tahrip gücüne sahiptir.
 • UMP9: Hafif makineli bir silahtır. Bu silahla nişan almak çok kolaydır ve Micro Uzi’ye oranla daha fazla hasar vermektedir.

PUBG Mobil En İyi Silahlar

Çifteli Silahlar PUBG Mobil En İyi Silahlar

İsimCephane TürüHasarStabilite
S12K12’lik19886
S189712’lik22577
S68612’lik22577
 • S686: 100 güç değerine sahip, hassasiyeti 77 ‘dir. Pompalı tüfekler arasında yer almaktadır. İki şarjöre sahip olan bu silah, en güçlü zırhı giyen oyuncularda dahi en güçlü etkiye sahiptir.
 • S12K: Yarı otomatik bir silahtır. Birden fazla rakibe karşı kullanılabilecek iyi bir silahtır.
 • S1897: S12K’dan daha güçlü bir silahtır fakat otomatik özelliği yoktur.
İsimCephane TürüHasarStabilite
AWM.30013234
Karabiner 987.627234
VSS Vintorez9 mm3537
 • AWM: Oyunda var olan en iyi silahlardan bir tanesidir. Uçaktan atılan droplardan nadir olarak çıkmaktadır. Kendine özgü mermisi bulunan bu silah ayrıca uzun bir menzile sahiptir. Güç değeri 100, hassasiyeti ise 34 ‘dür.
 • Karabiner98: Atış hızı ve doldurma hızı düşük bir silahtır.
 • VSS Vintores: Dürbünlü özelliğe sahip olan bu silah hava ikmal kutularından çıkıyor. Çok seri ateş etme özelliğine sahip olsa da verdiği hasar o kadar yüksek değildir.

Diğer Silahlar PUBG Mobil En İyi Silahlar

 • TAVA: Oyun içerisine girip kendinizi haritada herhangi bir noktada bulduğunuz zaman bu teçhizat işinize çok ama çok fazla yarayacaktır. İlk başta önemsiz gibi görünse de rakiplerinizi birinci tava darbesi ile yere düşürebilir, ikinci darbe ile öldürebilirsiniz. Oyunun ilerleyen safhalarında ise tavayı karakterinizin be l bölgesinde arkadan gelen kurşunlara karşı koruyucu olarak kullanabilirsiniz.
 • M24: Oyunda var olan en iyi keskin nişancı tüfeklerinden birisidir. Silah 7,62 mm mermi kullanmakta ayrıca şarjörü ise 5 mermi almaktadır. Güç değeri 77, hassasiyeti ise 32 ‘dir.
 •  SCAR: Oyundaki rakiplerini yok etmede büyük bir etkiye sahiptir. Güç değeri 37, hassasiyet ise 31 ‘dir. Şarjörü 30 mermi almakla beraber, taarruz esnasında büyük bir etkiye sahiptir.

Sizler için derlediğimiz PUBG Mobil En İyi Silahlar listemizi umarız oyun içerisinde çok faydalı olur. Oyunda sizlerin sevdiği en iyi silah hangisi? Yorum yazarak sitemizi ziyaret eden, ve diğer PUBG Mobil oyuncuları ile görüş alışverişinde bulunabilirsiniz.


admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.