BlogOyun

Pubg Mobile Ban Kaldırma Nasıl Yapılır?

Oyuna olan talep arttıkça pubg mobile ban kaldırma nasıl yapılır? tarzında soruların sorulma sıklığı da artış gösteriyor. Çünkü oyunun kuralları gereği oyuncular bazen topluluk kurallarına uymadıkları bazen de hile yaptıkları gerekçesi ile sistemden uzaklaştırılabiliyor. Bunun anlamı aslında kullanıcının engellenmesidir.

Bu durumla karşı karşıya kalınması oyunun daha düzenli ve oldukça güvenli oynanmasına neden olsa da bazı haksızlıkların yaşanması sonucunu doğurabiliyor. Bahsedilen nedenlerin hiç birisi ile alakalı olmamasına karşılık hesabı elinden alınan kullanıcılar da bulunuyor. Bunların bu sorunu nasıl ortadan kaldıracaklarını bilmeleri son derece önemlidir.

Neden Hesap Kapatılır?

Hesabınızın kapatılması için kullanıcı şartlarına bakıldığında yazılı olan bir takım kurallar vardır. Bunlara uyulmadığında kapatılması gerekir. Hesabın kapatılmasına neden olan etmenler:

  • Dosyada değişim yapmayı denemek,
  • Küfürlü veya saygısız konuşmak,
  • Hile yapmak,
  • Usulsüz bir satın alma işlemi gerçekleştirmek,
  • Tek kişi oynanması gereken maçlar için takım kurmayı denemek,
  • Görüntü kalitesi için ek yazılım kullanmak,
  • VPN kullanımının tespit edilmesi,
  • IP adresinin otomatik değişimi,
  • Takımda yer alanları usule uygun olmayacak şekilde öldürmek

şeklinde açıklanabilir. Bu nedenler topluluk kurallarına ve oyun ilkelerine karşı olmasından dolayı kullanıcının engellenmesine neden olur.

Nasıl Açılır?

Bahsedilen nedenler ile alakası olmadığı halde hesabının kapatıldığını fark eden bir kullanıcı bu konuda hakkını arayabilir. Bunun için de mail oluşturulmalıdır. İtiraz içeren bir mail olmalıdır. Açıklama olarak kullandığınız hesabın haksız yere engellendiğini yazmanız ve hesapla alakalı detayları paylaşmanız gerekir.

Kullanıcı adı ve ID bilgileri de eklenmelidir. Mail pubgmobile_cs@tencentgames.com adresine ulaştırılmalıdır. Konuyla alakalı yapılan değerlendirme sonucunda hesabın kapatılması ile alakalı bilgi dönüşü yapılacaktır.

Açılmaması Gibi Bir İhtimal Var mıdır?

Yazılan mail oyunu sunan firmanın müşteri hizmetlerine iletilir. Hesabınızın yeniden açılması ile alakalı bir kesinlik bulunmaz. Ama gerçekten haksız bir durum olup olmadığının kontrol edilmesini sağlayabilirsiniz.

Haksız bir yaptırım hesabınızın geri alınmasına yol açacaktır. Bu yolla hesabını geri alan kişiler de vardır. Bunun için denemeniz ve hakkınızı aramanız önerilir. Hesabın açılması ile oyununuza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı