BlogOyun

PUBG Mobile “Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil” Hatası ve Çözümü

Dünya üzerinde sayısız ülkeden sayısız oyunsever aracılığı ile oynanan oyunlardan bir tanesi olmasına karşılık sistemsel hataları hala devam eden oyunlardan bir tanesi de PUBG Mobile adıyla anılan oyundur.

Oyun fenomenler arasında bulunmasına karşılık oyuncuların karşılaştıkları sorunların çözülmemesi ile de oldukça gündem olur. En sık karşılaşılan hatalardan bir tanesi cihazın sürümle uyumlu olmadığı konusudur. Genelde oyuna cep telefonundan girenlerin sık karşılaştıkları bu hata ile alakalı izlenmesi gereken farklı yollar vardır.

Bu yolları sırası ile denemek sorunun kesin olarak ortadan kalkmasına neden olur. Aynı uyarı masaüstü bilgisayardan girenler için de geçerlidir. Her iki kanaldan da çözüm kullanılabilir.

Sorun Google Play Kaynaklı Olduğunda Çözümü

Hatanın ilk ve en çok akla gelen nedenlerinden bir tanesi Google Play Store kökenli olandır. Cihazınız tamamen uyumlu olmasına karşılık Google Play Store kaynaklı şekilde güncel olmadığı yönünde algılanabilir.

Bu sorun algılandığında yapılması gereken Google Play Store’nin verilerini ve ön belleğini silmektir. Tekrardan güncelleme yapılması durumunda sorun ortadan kalkar. Dosyaların bozuk olmasından kaynaklandığında da çözüm elde edilmiş olur.

Cihazınızın Gerçekten Uyumlu Olmaması ve Çözümü

Bir başka yüksek olasılık ise cihazınızın gerçekten uyumlu olmamasıdır. Cihazınızın oyunla uyumlu olması ve gereksinimleri karşılaması için en az 2 GB ram, CPU’sunun yüksek, İphone olması halinde İOS 9 üzeri sürümde olması zorunludur. Aksi durumda oyunun verdiği hatanın gerçeklik payı olduğu anlaşılır. Düzeltilmesi ve yeni bir cihazla oynanması daha iyi olacaktır.

PUBG Mobile "Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil" Hatası
PUBG Mobile “Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil” Hatası

Root Browser Uygulamasının Aktif Edilmesi Çözümü

Seçenek denemek isteyenler için Root Browser indirmek de çözüm olabilir. Diğer çözümlerin yeterli olmadığı durumlarda root konusunda soru işaretleri oluşması kaçınılmaz olacaktır. APK dosyasının indirilmesi, kurulması ve kontrol edildikten sonra indirme özelliğinin aktif edilmesi önerilir.

Bu sayede oyun ve cihaz arasında gerçekten bir sürüm, uyum hatası olup olmadığı anlaşılır. Sorunun ne olduğuna bağlı olarak da çözüm aranması daha kolay olacaktır. Bunun için diğer yollar çare olmadığında uygulamayı indirerek çare aramak en iyi yollar arasında bulunur.

Bilgisayarda PUBG Mobil Nasıl Oynanır? Kesin Çözüm başlıklı içeriğimizi de incelemek isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.
Başa dön tuşu