Oyun

PUBG Mobile En İyi Silahlar – En iyi 5 Silah

PUBG Mobile en iyi silahlar araştırması, bu oyunu oynayan ve oynamak isteyen birçok kişinin merak ettiği konuların başında gelmektedir. PUBG Mobile oyunu içerisinde birçok silah bulunmaktadır ve bunların her birinin farklı özellikleri mevcuttur. Ancak bazı silahlar, diğer silahlara kıyasla oyun içerisinde daha çok avantaj sağlayabilirler. Sizler de bunları öğrenerek, oyunu daha üstün bir şekilde oynayabilir ve kazanma ihtimalinizi arttırabilirsiniz. İçeriğimizde PUBG Mobile en iyi silahları inceleyeceğiz ve herkes tarafından beğenilen en iyi 5 silah türünü sizlerle paylaşacağız.

PUBG Mobile En İyi Silahlar

PUBG oyunları içerisinde, 40’dan fazla silah çeşidi ve sayısız özelleştirme seçeneği bulunmaktadır. Bulduğunuz silahtan ziyade bu silahı ne derecede yükseltebildiğiniz çoğu zaman daha önemli bir konudur. Bu yüzden oyuncular genellikle ilk buldukları silahı geliştirmeye ve üstün hale getirmeye odaklanırlar. Ancak bazı silahlar bulunduğunda, mevcut silahınız en yüksek seviyede olsa bile değiştirmeniz size avantaj sağlayacaktır.

Oyun içerisinde silahların bulunma zorlukları da bulunmaktadır. Ayrıca haritaya göre silah sıklığı da değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden kendiniz için bir silah belirlemek yerine, birden fazla silahı iyi kullanmayı bilmeniz gerekiyor. Bunun yanında oyun içerisinde nadir bulunan ve büyük üstünlük sağlayan silahlar da bulunuyor. Bizler de bu yazımızda kullanıcılar tarafından yüksek oy alan ve hasar bakımından önde olan en iyi 5 silahı sizlere göstereceğiz.

PUBG Mobile En İyi Silahlar
PUBG Mobile En İyi Silahlar

PUBG Mobile En İyi 5 Silah

PUBG Mobile oyununda sezonluk olarak silahların kabiliyetleri ve hasar oranları değişmektedir. Bu yüzden her an başka bir silah daha kuvvetli bir hale gelebilir. Bu yüzden listemizde bulunan silahlar da her an güç konusunda değişkenlik gösterebilir. Yine de uzun zamandır güçlü silahlar olarak bilindikleri ve nadir bulundukları için listemizde yer almaya hak kazandılar.

5) Groza

Mermisi kolayca bulunabilen ancak kendisi yalnızca drop ile elde edilebilen Groza, hem kullanım kolaylığı açısından hem de verdiği hasar bakımından oyuncular tarafından oldukça fazla sevilmektedir. Kolay bulunabilen bir silah olmadığı için, oyun anında drop yardımıyla Groza bulabilirseniz, oyunu kazanma ihtimaliniz ciddi oranda artış gösterecektir. Seri atışları ile birlikte PUBG Mobile oyunun en değerli ve özel silahlarından biri olarak görülmektedir.

PUBG Mobile - Groza
PUBG Mobile – Groza

4) AUG

PUBG Mobile en iyi silahlar listesinde, birçok oyunda yakından tanıdığımız AUG silahı da bulunuyor. Kendinden dürbünlü bir şekilde gelen ve yalnızca drop ile sahip olunabilen bu silah, 2-3 mermide tam donanımlı birini düşürebilecek güce sahip. 5.56 mermisi ile kullanılabilen silahımız, oyunda size ciddi üstünlük sağlar ve hareket kabiliyetinizi geliştirir.

PUBG Mobile - AUG
PUBG Mobile – AUG

3) DP-28

Hem bir keskin nişancı hem de bir makineli tüfek görevi gören DP-28, nadir bulunan ancak haritanın belli noktalarında bulabileceğiniz bir silah olarak karşımıza çıkıyor. Düşük şarjör kapasitesine sahip olmasına rağmen yüksek dürbünlerin takılabildiği bu silahımız ile hem yakından hem de uzaktan düşmanlarınızı rahatlıkla öldürebilirsiniz. Ancak ağır bir silah olduğu için hareket kabiliyetiniz ciddi oranda düşecektir.

PUBG Mobile - DP-28
PUBG Mobile – DP-28

2) KAR98

KAR98, belki de PUBG Mobile oyununda en bilinen silahlardan biridir. Klasik bir nişancı tüfeği olarak karşımıza çıkan silahımız, dürbün ile birleşince tam anlamıyla oyunun en güçlü silahlarından biri oluyor. Kolay bir şekilde evlerin içinde veya tepelerde bulunabilen silahımız ile uzak mesafelerden düşmanı yalnızca 2 mermi ile indirebilirsiniz. Kafadan vuruşlarda ise tek mermide rakibiniz eleyebilmeniz mümkündür. Ayrıca mermisi ve ekipmanları da kolay bir şekilde bulunabilmektedir.

PUBG Mobile - KAR98
PUBG Mobile – KAR98

1) AWM

Oyunumuzun en güçlü silahı olarak nitelendirilen AWM ise, aynı KAR98 gibi bir sniper silahı olarak bilinmektedir. Yalnızca drop ile elde edilebilen ve oldukça az mermiye sahip olan bu silahımız ile ortalama ekipmana sahip düşmanları tek bir mermiyle öldürebilirsiniz. Silahımız bir oyunda yalnızca bir veya iki yardım paketinde bulunduğu için de bu silaha sahip olmanız bariz üstünlük sağlamanız anlamına gelecektir.

PUBG Mobile - AWM
PUBG Mobile – AWM

Bunların yanında Vector, MK47 Mutant, MK14 Ebr, Berry M762 gibi birbirinden kaliteli ve güçlü silahlar da bulunuyor. Silah kullanma yeteneğinize göre de oyun içerisinde güçlü silahlar yerine kabiliyetinizi konuşturabilirsiniz. Umarız içeriğimiz sayesinde PUBG Mobile en iyi silahları öğrenebilmiş ve nasıl elde edebileceğinizi anlamışsınızdır. Profesyonelleşebilmek için silahları çokça kez kullanmanız gerektiğini unutmayın. Ayrıca PUBG Mobile FPS Arttırma Nasıl Yapılır? başlıklı içeriğimizi de ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu