Oyun

PUBG Mobile Oyunu Kasma Sorunu [Kesin Çözüm]

PUBG Mobile Oyununu Android ve iOS sürümlerinin yayınlanmasıyla milyonlarca kişi oyunu telefonlarına indirmişlerdir. Oyunu indiren bir çok kişi oyunu oynarken kasma veya donma problemleri ile karşı karşıya kalmıştır. Ülkemizde de binlerce kişi PUBG Mobile Oyunu Kasma Sorunu ile karşı karşıya kalmıştır. Ayrıca bakınız: Bilgisayarda PUBG nasıl oynanır?

PUBG Mobile Oyunu Kasma Sorunu

PUBG Mobile Oyunu Kasma Sorunu yaşamanızın en büyük nedenlerinden biri telefonunuzun oyunu kaldıracak kadar RAM e sahip olmamasıdır. Diğer yandan telefonunuzda yeterince hafızanın olmaması da bu sorunla karşı karşıya kalmanıza neden olmaktadır. Şayet yeterli RAM ve hafızaya sahip olduğunuzu düşünüyorsanız PUBG Mobile Kasma Sorunu hakkında sizler için derlediğimiz çözüm basamaklarını deneyebilirsiniz.

RAM Temizliği

Oyunu oynarken telefonunuzda arka planda çalışmakta olan uygulamalar RAM tüketmeye devam edeceğinden, oyun için gerekli RAM i telefonunuz sağlayamayabilir. Bu yüzden size telefonunuzda arka planda çalışmakta olan uygulamaları kapatmanızı ve RAM temizliği yapmanızı öneriyoruz. RAM temizleme programı olarak sizlere Clean Master uygulamasını önerebiliriz. Bu uygulamayı kullanarak telefonunuzda ki gereksiz RAM tüketimini azaltabilir, ve PUBG Mobil oyunu için gerekli RAM i elde etmiş olursunuz.

Oyun Ayarları

Oyunla beraber gelen ayarlar telefonunuza göre ayarlanmış olamayabilir. Türkçe dil desteğinin gelmesiyle beraber oyun içerisinde Ayarlar bölümünde Grafik ayarlarınızı düşük yada orta seviye olarak belirleyebilirsiniz. Bu sayede oyun oynarken yaşadığınız kasma ve donma problemlerini aşabilirsiniz.

Ram temizliği ve Grafik ayarlarına rağmen hala aynı sorunu yaşamaya devam ediyorsanız, ve ısrarla oyunu oynamak istiyorsanız, telefonunuzu değiştirmekten başka çareniz bulunmamaktadır. Oyun için minumum RAM değeri 2 GB. Bu değer altında yeni bir telefon almanız durumunda da yine aynı sorunları yaşamaya devam edeceksiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu