Blog

Puk Kodu Öğrenme Türk Telekom Turkcell Vodafone

Pin (personal identification number) yani kişisel kimlik numarası anlamına gelmektedir. Cep telefonlarımız da sim kartımızın başka telefonlar da ve başka kişiler tarafından  kullanılmasını önlemek için pin kodu kullanırız. Bazen pin kodunun yanlış girilmesi sonucu, pin kodunun bloke olması durumunda, Puk Koduna ihtiyacımız olur.

Puk kodu sim kartınızın güvenliğini sağlamak için kullanılan bir koddur. Pin kodunuzu yanlış girmeniz durumunda sim kartınızı tekrardan kullanıma açmak için puk koduna ihtiyacınız vardır. Bu yazımızda Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone aboneleri için puk koduna nasıl ulaşacağınızı paylaşıyoruz.

Puk Kodunu Öğrenme Vodafone

Puk Kodu

Sim kartınızı aldığınız zamanki kartınızı hala bulunduruyor iseniz kartın hemen alt bölümünde bulunan Puk Kodu bilgisi yazan yerde bulunan kısmı kazıyarak sim kartınıza ait puk kodunuzu öğrenebilirsiniz. Eğer kartınızı kaybettiseniz Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak puk kodunuzu öğrenebilirsiniz.

Müşteri hizmetleri ile zaman kaybetmek istemiyorsanız puk kodunuzu öğrenmek için Vodafone müşteri hizmetleri internet sayfasına girerek, burada online self servis şifreniz ile giriş yaptıktan sonra Ayarlar > Hat Ayarlarım kısmından sim kartınıza ait puk kodu bilginize ulaşabilirsiniz.

Puk Kodunu Öğrenme Turkcell

Puk kodunuzu öğrenmek için ilk başta demeyeceğiniz yöntemlerden bir tanesi direkt olarak Turkcell Müşteri Hizmetlerine bağlanmak olacaktır. Diğer bir yol ise Turkcell Müşteri Hizmetleri  internet sitesine kullanıcı bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra Hesabım > Ayarlar > Puk Numaram yolunu izleyerek puk kodunuzu öğrenebilirsiniz.

Puk Kodu Öğrenme Turk Telekom

Turk Telekom online işlemler sitesinden mobil bölümüne giriş yaptıktan sonra puk kodunuzu öğrenebilirsiniz. Online işlemler giriş bilgilerinizi bilmiyorsanız 500 yada 4441500 iletişim numarasını arayarak puk kodunuzu öğrenebilirsiniz.

IMEI numarası öğrenme konusuna da göz atmak isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu