BlogSosyal MedyaWindows

r işareti ® Klavyede Nasıl Yapılır?

Çoğu bilgisayar kullanıcısı, bilgisayarda bulunan simgelerin ve sembollerin nasıl yapıldığını bilmemektedir. Bu durumun baş göstermesi ile sağdan soldan sembolleri kopyalayarak, ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyorlar. Şimdi sizlere bu emoji tarzı simgelerin nasıl yapıldığını göstereceğim. r işareti bilgisayarda nasıl yapılır gelin birlikte bakalım.

Klavye üzerinden ® işareti nasıl yapılır?

Sizlere kolaylık olarak düşündüğümüz ® işaretini buradan direk kopyalayarak istediğiniz herhangi bir yerde kullanabilirsiniz. Sizlere bu simgeyi nasıl yaptığımızı açıklayalım. İlk başta bilgisayarınız da r simgesini yapabileceğiniz bir metin belgesi açmalısınız. Bundan sonra açtığınız metin belgesine alt+0174 tuşuna birlikte basarak istediğiniz şekli oluşturabilirsiniz. Bu şekilde oluşturduğunuz ® işaretini istediğiniz herhangi bir yerde kullanabilirsiniz. Oluşturduğunuz ® simgesini Word belgesi metin belgesinden renklendirebilirsiniz.

® Sembolü Telefonlarda Nasıl Kullanılır?

Eğer ki bu simgeyi telefonda kullanmak isterseniz de tabi ki buda mümkündür. Öncelikli olarak herhangi bilgisayardan bu simgeyi yaptıktan sonra whatsapp web uygulamasını açıyoruz. Daha sonra telefondan whatsapp web uygulamasına kare kodu okutuyoruz. Son olarak, istediğimiz kişiye bu simgeyi yollayarak, simgeyi telefona geçirmiş oluyoruz. Simgeyi dilediğiniz kadar kopyalayıp, sınırsız gönderebilirsiniz.

® İşareti Ne İşe Yarar?

Bu işaret müseccel Marka Tescil olarak korunan marka anlamına gelmektedir. ® simgesinin açılımı ‘Register’ olarak okunmaktadır. ‘Tescilli Mal’ anlamına gelmektedir. Genelde Markaların üzerinde bulunur. Markaların orijinal olduğunu belirtmek maksadıyla malın üzerine damgalanır. ® simgesi müseccel marka olarak ta iş yerlerde kullanılır. ® işaretinin yanında TM işareti de sıklıkla görülmektedir. Bu işaret ise ‘Ticari Marka’ olarak ®’nin yanında mallara basılmaktadır.

® Nerede Kullanılır?

Yapılan bu simgeyi internetin her köşesinde kullanabilirsiniz. İnternette arkadaşlarınıza mesaj atarak veya bir kelimeyi altını çizmek, belirtmek istiyorsanız o zamanda kullanabilirsiniz. İnstagram ve Facebook gibi uygulamalar bu simgeyi otomatik olarak klavyesinde bulundurabilir. Bazı basit ve eskimiş klavyeler bu simgeyi bulundurmayabilir. ® simgesi genelde sözleşmelerin altında bulunur. Belirli siteler bu gibi simgeleri kullanmanıza izin vermeyebilirler. Bunu test etmek, herhangi bir siteye girip bu simgeyi mesaj olarak kullanırsanız, sitenin simgeyi engelleyip engellemediğini görebilirsiniz.

Zafer işareti nasıl yapılır konusuna da göz atmak isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu