Oyun

Ready or Not Sistem Gereksinimleri

Ready or Not sistem gereksinimleri, yeni bir oyun olduğu için özellikle Steam kullanıcıları tarafından araştırılan konulardan biri olarak bilinmektedir. Geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürülen Ready or Not, güzel grafiklere sahip bir savaş oyunu olarak ön plana çıktığı için kısa süre içerisinde birçok oyuncu tarafından satın alındı ve beğenileri kazanmayı başardı. Counter Strike: Global Offensive ile Rainbox Six Siege oyunlarına benzerliğiyle dikkat çeken ve daha çeşitli bir FPS oyun tarzı sunan Ready or Not, gerçekçiliği ile ön plana çıkıyor. İçeriğimizde oyunumuzu inceleyecek ve Ready or Not sistem gereksinimlerini sizlerle paylaşacağız.

Ready or Not Sistem Gereksinimleri

Gerçek bir operasyon deneyimi yaşamak ister misiniz? Bunun yanında FPS yapısı ile gerçekçi ve özelleştirilebilir silahları kullanabileceğinizi biliyor musunuz? Tüm bu özellikleri fazlasıyla içerisinde barındıran ve son zamanların en iyi savaş oyunlarından biri olarak ön plana çıkan Ready or Not hem arkadaşlarınızla hem de tek başınıza oynayabileceğiniz bir oyundur. Üst düzey dinamiklere sahip olan oyunumuzun içerisinden birden fazla oyun modu ve planlama sistemi gibi özellikler bulunuyor. Bunun yanında diğer çok oyunculu FPS oyunlarından farklı olarak silah özelleştirilmeleri de sunuyor.

Henüz erken erişim içerisinde yer almasına rağmen oldukça iyi bir gelişmişliğe sahip olan oyunumuza arkadaşlarınızla birlikte girebilir, operasyon planları yapabilir ve gerçekçi bir dünya içerisinde savaşlara katılabilirsiniz. İlerleyen dönemlerde daha fazla haritaya ve moda ev sahipliği yapacağını düşündüğümüz bu oyunu şimdiden satın alabilir ve ilk deneyenlerden biri olma fırsatını yakalayabilirsiniz. Ancak yüksek gerçekçiliğe sahip olduğu için bilgisayarınızın da bu oyunu açabilmek için güçlü olması gerekiyor.

Ready or Not Sistem Gereksinimleri
Ready or Not Sistem Gereksinimleri

Ready or Not Minimum Sistem Gereksinimleri

Ready or Not oyununu satın almadan ve indirmeye başlamadan önce minimum sistem gereksinimlerini incelemeniz gerekmektedir. Eğer bu sistem gereksinimlerini karşılayan bir cihaza sahip değilseniz maalesef oyunumuzu oynayabilmeniz mümkün olmayacaktır. Ancak minimum sistem gereksinimlerini karşılamanız halinde hemen indirme ve kurulum işlemlerine başlayabilirsiniz.

 • Windows 7, 8, 8.1 veya 10 64-Bit İşletim Sistemi
 • AMD FX-6300 veya Intel Core i5-4430 İşlemci
 • AMD Radeon R7 370 2GB veya NVIDIA GeForce GTX 960 2GB Ekran Kartı
 • DirectX 11 veya üstü
 • 8GB RAM
 • 50GB+ Depolama Alanı

Yukarıda belirtilen sistem gereksinimlerine eş değer veya daha yüksek seviyede bir bilgisayara sahipseniz, bu oyunu düşük ve orta ayarlarda rahatlıkla oynayabilirsiniz demektir. Fakat erken erişim oyunu olduğu ve içerisinde bazı hatalar barındırabileceği için, daha yüksek özelliklere sahip bir bilgisayarda oynamanız sorun yaşamamanızı sağlayacaktır.

Ready or Not Önerilen Sistem Gereksinimleri

Ready or Not önerilen sistem gereksinimleri ise, bu oyunu ortalama ve üstü deneyimde en iyi şekilde oynayabilmeniz için sahip olmanız gereken donanımları göstermektedir. Eğer minimum sistem gereksinimlerini karşılıyorsanız, bunu da inceleyerek oyunu hangi kalitelerde oynayacağınızı daha iyi anlayabilirsiniz.

 • Windows 10 64-Bit İşletim Sistemi
 • AMD Ryzen 5 1600 veya Intel Core i5-7600K İşlemci
 • AMD Radeon RX 580 veya NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB Ekran Kartı
 • DirectX 11 veya üstü
 • 12GB DDR4 RAM
 • 50GB+ Depolama Alanı (SSD Önerilir)

Buradaki sistem gereksinimleri incelendiğinde, oyunumuzun gerçek anlamda güçlü bir bilgisayara ihtiyaç duyduğunu anlayabiliyoruz. Eğer bunun altındaki performanslarda donanım ögeleriniz buluyorsa düşük ayarlarda, üstünde performansa sahip olan donanım ögeleriniz bulunuyorsa yüksek ve ultra ayarlarda oyunumuzu oynayabilmeniz mümkün olacaktır.

Ready or Not Önerilen Sistem Gereksinimleri
Ready or Not Önerilen Sistem Gereksinimleri

Görüldüğü üzere Ready or Not sistem gereksinimleri, bir savaş oyununa göre oldukça yüksek. Bunun durum, görsel ögelerinin gelişmiş olması ve gerçekçi dinamiklerin fazlaca karşımıza çıkmasından kaynaklanıyor. Umarız sizler de Ready or Not sistem gereksinimlerini karşılayacak bir bilgisayara sahipsinizdir ve oyunumuzu gönül rahatlığıyla oynayabilirsiniz. Steam üzerinden 99TL’ye sahip olan fiyat etiketiyle hemen satın alabilirsiniz. Resident Evil Village Sistem Gereksinimleri başlıklı içeriğimizi de ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu