OyunBlog

Resident Evil Village Sistem Gereksinimleri

Resident Evil Village sistem gereksinimleri, yılın oyunu seçildiği ve neredeyse herkes tarafından beğenildiği için yeni oyuncular tarafından araştırılmaktadır. Efsane Resident Evil serisinin son oyunu olan ve içerisinde büyük bir açık dünya barındıran Village, korku, macera ve hayatta kalma kategorilerinin bir araya geldiği oldukça kaliteli bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Steam oylamalarında da 2021 yılının en iyi oyunu olarak seçilen Resident Evil Village, mutlaka oynamanız gereken oyunlar arasında yer almaktadır. İçeriğimizde Resident Evil Village sistem gereksinimlerini inceleyecek ve bilgisayarınızın bu oyunu açıp açmayacağını sizlere göstereceğiz.

Resident Evil Village Sistem Gereksinimleri

Resident Evil Village, yüksek grafiklerle ve kullanışlı dinamiklerle piyasaya 2021 yılının ortalarında sunulan ve kısa süre içerisinde popülerlik kazanmayı başarmış olan Japonya yapımı bir korku macera oyunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Neredeyse tüm oyun yayıncıları tarafından oynanan ve oyuncular tarafından tam not almayı başaran oyunumuz, içerisinde barındırdığı dünya ile tüm kullanıcıları kendisine çekmeyi başarıyor.

Gelişmiş craft sistemi, birden fazla boss ile bitmeyen macera, geliştirilmiş grafikler ve olağanüstü bir hikâye örgüsü ile birlikte dört dörtlük bir oyun olmayı başaran Resident Evil Village, maalesef herkesin rahatlıkla oynayabileceği oyunlar arasında yer almıyor. Geniş bir dünyası bulunduğu ve yüksek grafikler sunduğu için yüksek donanım performansına ihtiyaç duyan oyunumuzu oynayabilmek için ciddi anlamda güçlü bir bilgisayarınızın olması gerekiyor.

Resident Evil Village Sistem Gereksinimleri
Resident Evil Village Sistem Gereksinimleri

Resident Evil Village Minimum Sistem Gereksinimleri

Resident Evil Village oyununu stabil bir şekilde oynamak ve herhangi bir problemle karşılaşmamak istiyorsanız minimum sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekiyor. Fakat bu durumda bile gerçekten yüksek performansa sahip donanım ögelerine ihtiyacınız var. Zaten geliştirici ekip de minimum Ray Tracing ve DLSS gibi özelliklere sahip olan ekran kartlarının kullanılmasını tavsiye ediyor.

 • Windows 10 64-Bit İşletim Sistemi
 • Intel Core i5-7500 veya AMD Ryzen 3 1200 İşlemci
 • NVIDIA GeForce GTX 1050Ti 4GB veya AMD Radeon RX 560 4GB Ekran Kartı
 • DirectX 12
 • 8GB DDR4 RAM
 • 40GB+ Depolama Alanı (SSD Önerilmektedir)

Görüldüğü üzere oyunumuz ciddi anlamda yüksek donanımlara ihtiyaç duyuyor. Yukarıda belirtilen donanımlara eş değer veya daha yüksek donanımlara sahip bir cihazınız bulunuyorsa düşük ve orta ayarlarda oyunumuzu sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz. Bazı parçaların performansına göre oyun kalitesini daha üst seviyelere çıkarabilmeniz mümkündür. Yine de yoğun grafikli sahnelerde bazı donma ve kasma problemleri olabileceğini unutmayın.

Resident Evil Village Önerilen Sistem Gereksinimleri

Resident Evil Village önerilen sistem gereksinimleri ise tahmin edebileceğiniz üzere oldukça yüksek. Bu oyunu en yüksek kalitelerde rahatça oynayabilmek için ise piyasada bulunan en iyi işlemci ve ekran kartlarına ihtiyacınız var gibi gözüküyor. Yine de yüksek performansa sahip bir bilgisayar ile oyunumuzu rahatça oynayabilmeniz mümkün.

 • Windows 10 64-Bit İşletim Sistemi
 • Intel Core i7 8700 veya AMD Ryzen 5 3600 İşlemci
 • NVIDIA GeForce GTX 1070 veya AMD Radeon RX 5700 (1080P/60FPS en iyi deneyim için NVIDIA GeForce RTX 2070 veya AMD Radeon RX 6700 XT önerilmektedir)
 • DirectX 12
 • 16GB DDR4 3000MHz+ RAM
 • 40GB+ Depolama Alanı (M.2 SSD Önerilmektedir)

Yukarıdaki sistem gereksinimlerine eş değer veya daha iyi donanımlara sahip bir bilgisayarınız bulunuyorsa, oyunumuzu orta yüksek ayarlarda 60FPS+ değerlerde oynayabilirsiniz. Ancak tamamen akıcı bir oyun için RTX serisi veya Radeon XT serisinin son sürüm ekran kartlarına ihtiyaç duyabilirsiniz. Oyunu oynarken DLSS gibi özellikleri aktif etmeniz, alacağınız performansı daha da arttıracaktır.

Resident Evil Village Önerilen Sistem Gereksinimleri
Resident Evil Village Önerilen Sistem Gereksinimleri

Umarız içeriğimiz sayesinde Resident Evil Village sistem gereksinimlerine dair aradıklarınıza ulaşabilmişsinizdir ve bilgisayarınızla karşılaştırma şansı bulabilmişsinizdir. Eğer bu oyunu oynayabilecek kadar güçlü bir bilgisayarınız bulunmuyorsa GeForce Now gibi hizmetlere kayıt olmayı düşünebilir veya bilgisayarınızı değiştirebilirsiniz. Internet Cafe Simulator Sistem Gereksinimleri başlıklı içeriğimizi de ziyaret edebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu