BlogMotoBlog

RKS / Qj SRK 125 R Saat Ayarlama Nasıl Yapılır?

Öncelikle yeni aldığınız Qj yada Rks marka 125 R motorunuzu sağlıklı günlerde kullanmanız dileğiyle. Bilindiği üzere Qj Srk 125 R modelini Rks işbirliği ile ülkemizde satışa sunmaya başladı. 125 R modelini satın alan heyecanlı motor sevenler ise, ilk karşılaştıkları sorun saat ayarlama konusunda oldu. Gösterge paneli, bu konuda pek yardımcı olmuyor gibi görünse de aslında Qj yada Rks Srk 125 R modelinde saat ayarlama çok basittir.

Rks / Qj Srk 125 R Saat Ayarlama Nasıl Yapılır?

Öncelikle motosikletimizin ekranında km Total göstergesine gelene kadar Enter tuşuna tek dokunuş ile gidiyoruz.

Total km kısmına geldikten sonra ise, Enter tuşuna saat kısmı yanıp sönen kadar 5-8 saniye kadar basılı tutuyoruz.

Saat kısmı yanıp sönmeye başlayacaktır. Saat kısmını yükseltmek için, Enter tuşuna kısa kısa basıyoruz, düşürmek için ise, Select kısmına kısa kısa basıyoruz.

Ayarlama yaptıktan sonra dakika kısmına geçmek için ise, Saat kısmı yanıp söverken, Select kısmına uzun bi şekilde basıyoruz. Ve dakika kısmının ilk rakamı yanıp sönmeye başlayacaktır. Aynı şekilde Enter tuşuna kısa kısa basarak yükseltebilir, yada Select tuşuna basarak düşebilirsiniz. Dakika kısmının 2. Rakamına geçmek için ise, yine Select tuşuna uzun şekilde basıp, yanıp sönmesini bekleyin. Aynı şekilde Enter ve Select tuşlarına kullanarak ayarlamayı yapın.

Başarılı sonuç almanız halinde, yada bi sorun yaşamanız halinde, yoruma yazacak paylaşımda bulunabilirsiniz.

motosiklet 1

Sağlıklı, kazasız, güvenli sürüşler diliyoruz. ????

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Qj srk da dediğiniz gibi oluyor fakar Rks Modeli olan 2024 enter tuşu yok ve gösterge farklı o yüzden nasıl ayarlanacağını bilmiyoruz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu