Kapat
Reklam Alanı
Robot Polisler
İnceleme 111 views 0

Robot Polisler Devriyeye Çıkacak

Robot Polisler

Dünya üzerinde en zengin nüfuslardan birine sahip olan Dubai, son dönemlerde teknolojik ürünlerin ilk denendiği, test bölgesi haline gelmeye başladı. Daha önce yerden taksileri kaldırma projesi kapsamında uçan taksileri deneyen Dubai’de Robot Polisler devreye giriyor.

Robot Polisler Devriyeye Çıkacak

Kalabalık şehirde devreye gezmeye başlayacak robotlar, 4 tekerlikli 4 direksiyonlu şoförsüz olarak üretildi. Araç, çocukların binebileceği boyutlarda bir elektrikli araba konseptinde tasarlanmasına rağmen yüksek teknolojiye sahip olarak üretilmiş. Bu araçlar, otoyollarda, patikalarda yol alabilecek şekilde ayarlanmış. Aracın üzerinde yer alan kameralar sayesinde, önüne çıkan tüm insanların yüzünü tarayarak hafızasına kaydediyor. Robot Polis olarak adlandırılan bu araçlar sayesinde elde edilen biyometrik veriler ile suçluların kolayca tanınıp yakalanması hedefleniyor.

Aracın en önemli özelliklerinden biri, gerektiği zaman havalanabilecek bir drone ile gelmesidir. Robot polis olarak görev yapan bu araç, görüş açısının daraldığı durumlarda, drone havalandırarak görüş açısını genişletmeye çalışıyor. Bu robot ile beraber geleceğin güvenlik sistemlerinin temelleri atılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.